Drużyna Gimnazjum nr 10 z Tychów zdobyła drugie miejsce w turnieju Coca-Cola Cup 2016.

Coca Cola CUp 2016Triumfem chłopców z Poznania zakończył się wielki finał Coca-Cola Cup, który został rozegrany na Targu Węglowym. Zwycięzcy w nagrodę pojadą na mecz Euro 2016 Polska – Ukraina.

Finał turnieju pomiędzy Gimnazjum nr 3 Poznań, a Gimnazjum nr 10 Tychy był bardzo zacięty. To był twardy, zdecydowany mecz, w którym nikt nie odstawiał nogi. Długo utrzymywał się remis 1:1 i kiedy już wszyscy szykowali się na dogrywkę, dynamiczną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Adam Borkowski z Poznania i strzałem w długi róg dał swojej drużynie upragnione zwycięstwo.

W meczu o trzecie miejsce Gimnazjum Sportowe Chorzów pokonało Gimnazjum nr 1 ze Szczecina.

Najlepszym strzelcem turnieju został Adrian Benedyczak ze Szczecina. Najlepszym bramkarzem uznano Borysa Detnerskiego z Tychów.

Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od osiemnastu lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już ponad 720 000 uczniów. Co roku rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce. Punktem kulminacyjnym turnieju jest spektakularny wielki finał krajowy, który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odbył się w Gdańsku. W tegorocznym Coca-Cola Cup wzięło udział 2450 drużyn męskich i 1457 żeńskich. Najwięcej zgłosiło się z województw: małopolskiego (394), mazowieckiego (357), podkarpackiego (350) i wielkopolskiego (342).

Coca-Cola Cup 2016 odbywał się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerami Coca-Cola Cup 2016 byli: miasto Gdańsk, MOSiR Gdańsk, Allianz, KIA i Subway. Partnerem technicznym turnieju był adidas, a partnerem medycznym: LuxMed.


Źródło : http://www.trojmiasto.sport.pl/