Zmarł Henryk Loska. Pogrzeb 9 czerwca w Tychach.

Henryk LoskaGrażyna Torbicka i Krystyna Loska przeżywają teraz trudne chwile. 4 czerwca straciły ukochanego tatę i męża. Już wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Henryka Loski (†83 l.), wieloletniego działacza PZPN i klubu Górnika Zabrze, byłego współpracownika Kazimierza Górskiego.

Henryk Loska zostanie pochowany na cmentarzu w Tychach. Pogrzeb rozpocznie się 9 czerwca (czwartek) w Kościele św. Marii Magdaleny (ul. Damrota 62) o godz. 12.00 – czytamy na stronie Górnika Zabrze. W ostatniej drodze z pewnością towarzyszyć mu będą – najbliższa rodzina, przyjaciele, działacze PZPN i śląscy kibice.

Przypomnijmy, że Henryk Loska skończył wydział górniczy na Politechnice Śląskiej. Był kierownikiem robót górniczych w kopalni „Ziemowit”, pracował w administracji w Katowicach, a później w Państwowej Radzie Górnictwa w Warszawie. W pewnym momencie zwrócił się w kierunku sportu i zaczął robić karierę jako działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najpierw na Śląsku, a potem w centrali.

Henryk Loska z familiąOd 1965 roku był działaczem Górnika Zabrze. Wcześniej pracował w Górniku Lędziny. W latach siedemdziesiątych został kierownikiem sekcji piłkarskiej Górnika Zabrze. Tomasz Wieszczycki wspomina, że Loska brał udział w kilkuletnim projekcie budowy reprezentacji piłkarskiej na igrzysk w Barcelonie. Przyczynił się do tego, że w 1992 roku Polacy wywalczyli srebrne medale.

Był żonaty z legendarną spikerką TVP Krystyną Loską, z którą miał córkę Grażynę Torbicką.

O śmierci Henryka Loski poinformował Zbigniew Boniek.

– Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 4 czerwca 2016 roku odszedł od nas Henryk Loska. Pan Loska to zasłużona postać, która całe swoje życie poświęciła polskiej piłce nożnej. Był zaufanym współpracownikiem Kazimierza Górskiego, wybitnym działaczem, a ostatnio przewodniczącym Klubu Seniora PZPN. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego i składamy najszczersze kondolencje” – czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej. „Odszedł mój ulubiony kolega/działacz” – napisał na Twitterze prezes PZPN.


Źródło : http://www.fakt.pl/