Robert Gałązka prezesem Nexteer Automotive Poland.

Robert GałązkaOd czerwca Robert Gałązka zarządza polskim oddziałem globalnego koncernu Nexteer Automotive.

Robert Gałązka został powołany na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Nexteer Automotive Poland. Firma zajmuje się produkcją elektrycznych układów kierowniczych dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie.

Na nowym stanowisku Robert Gałązka pokieruje zespołem niemal 1,5 tys. pracowników Nexteer Automotive Poland, pracujących w zakładach w Gliwicach i Tychach – jednych z największych fabryk koncernu pod względem zatrudnienia i produkcji na świecie.

Obecnie Nexteer produkuje ok. trzech milionów układów i kolumn kierowniczych rocznie, dla takich producentów, jak BMW, FCA (Fiat Chrysler Automobiles), Ford, General Motors czy PSA Group (Peugeot, Citroen).

Robert Gałązka zdobywał doświadczenie zarządzając regionalnymi oddziałami takich organizacji, jak m.in.: Valeo, Areva (później Schneider Electric) i EDF – międzynarodowych koncernów mających swoje siedziby w Polsce. W trakcie swojej kariery doprowadził do powołania i ustrukturyzowania nowych oddziałów wyżej wymienionych firm, powołując jednocześnie zespoły doświadczonych menedżerów pracujących w Polsce i zagranicą.

– Ostatnie inwestycje naszego koncernu – otwarcie nowego zakładu w Tychach i tworzenie europejskiego Centrum Technicznego zatrudniającego docelowo 150 inżynierów – świadczą o tym, że przed nami lata rozwoju i bardzo ciekawych wyzwań, szczególnie w kontekście nowych rozwiązań dla globalnej branży automotive – mówi Robert Gałązka.

Nowy szef Nexteer Automotive Poland jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (kierunek Elektronika), posiada także certyfikat w ramach programu Leadership Development Executive – INSEAD.


Źródło : http://www.pulshr.pl/