V Tyski Festiwal Performance Teatru T.C.R.

performanceMiejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na V Tyski Festiwal Performance Teatru T.C.R., który odbędzie się w dniach 3 – 6 czerwca 2016 r.

Tyski Festiwal Performance to próba przyjrzenia się obecnej kondycji sztuki performance. Na festiwalu prezentowane są działania, które posiadają mocne założenia nie tylko w kwestii estetyki, ale także ideologii. Prezentacje unikają tępego szoku, natomiast są kwintesencją rozmyślań o położeniu współczesnego człowieka w świecie idei. W tym roku spotykamy się pod trzema hasłami przewodnimi zaczerpniętymi z triady aksjologicznej. W pierwszym dniu festiwalu wszyscy performerzy podejmą temat: PRAWDA, w drugim zaprezentują działania zatytułowane DOBRO, a na finał w niedzielę zmierzą się z terminem PIĘKNO.

W pierwszy weekend czerwca 2016 r. na terenie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach swoje performance zaprezentują:

Anna Biernacka (Częstochowa/Oslo) Patrícia Corrêa (Lizbona/Bruksela) Krzysztof Kulbicki (Tychy) Piotr Kumor (Tychy) Michał Ostaszewski (Tychy/Warszawa) Justyna Pachla (Knurów) Marcin Stachoń (Tychy) Marian Stępak (Toruń) Wolodymyr Topiy (Lwów) Marcin Wagner (Tychy) Agata Zbylut (Warszawa/Szczecin)

3.06 piątek, godz. 17.00 – 00.00; 4.06 sobota, godz. 14.00 – 22.00; 5.06 niedziela, godz. 11.00 – 17.00

Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Boh. Warszawy 26

wstęp bezpłatny

Projekt został dofinansowany przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Organizatorami wydarzenia są: Śląskie Zakłady Sztuki oraz Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.