Tychy: potrzebne domy seniora, miasto chce pomóc inwestorom.

dom senioraJedną z kluczowych propozycji mieszkańców skierowanych do władz Tych (Śląskie) w ramach warsztatów „Miasta Idei” jest budowa domów seniora. Wiceprezydent Tych Daria Szczepańska przyszłym inwestorom zaoferowała „daleko idącą współpracę”.

W trakcie warsztatów, które odbyły się 24 maja, powstała międzypokoleniowa lista życzeń wobec władz. Jedną z kluczowych propozycji jest budowa domów dla osób w starszym wieku – informuje Gazeta Wyborcza.

Choć wiceprezydent miasta twierdzi, że domy dla seniora to miejsca, gdzie osoba starsza powinna trafiać w ostateczności, to zdaje sobie też sprawę, że zapotrzebowanie na nie będzie rosło.

Zapowiedziała, że jeśli zgłosi się inwestor prywatny, który będzie zainteresowany budową takiego obiektu, to władze miasta są gotowe na daleko idącą współpracę, np. pomoc w znalezieniu miejsca pod inwestycję czy nawet wykupywanie w takim prywatnym domu opieki miejsc.

Magistrat chce także rozwijać opiekę w miejscu zamieszkania dla seniora i stworzyć kilka mieszkań chronionych. Wkrótce ma ruszyć także centrum usług społecznościowych. Powstanie w dawnej szkole budowlanej i mają w nim być świetlice dla osób starszych, gdzie będzie można spędzić wspólnie czas i wziąć udział w wybranych zajęciach. Miasto rozważa też wolontariat dla seniorów w ośrodkach kultury.


Źródło : http://www.rynekseniora.pl/