Na komendzie policji w Tychach sam zbadasz trzeźwość.

samoobsługowy alkomat 1Już druga policyjna komenda w naszym regionie będzie dysponowała stacjonarnym, samoobsługowym alkomatem. Dla każdego. W poniedziałek w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach zostanie udostępniony samoobsługowy alkomat. Będą mogły z niego korzystać osoby, które nie mają stuprocentowej pewności, czy ilość alkoholu spożytego dzień wcześniej pozwala na prowadzenie samochodu. Jak to działa w praktyce?

Taki alkomat działa już od marca w Wodzisławiu Śląskim i cieszy się dużym zainteresowaniem. Trzeźwość sprawdziło tam już 300 kierowców, a codziennie z urządzenia korzysta 5-6 osób. Dodajmy, że także w miastach, w których nie ma jeszcze tego typu alkomatu, na komendzie można sprawdzić swoją trzeźwość. Zwykle zabiera to jednak sporo czasu. Kierowcy z promilami to przekleństwo polskich dróg – tylko w I kwartale 2016 r. prawa jazdy odebrano w Polsce 10 tysiącom pijanych kierowców.

Nie jesteś pewny, czy możesz wsiąść za kółko, skoro kilka godzin temu spożywałeś alkohol? Nie chcesz ryzykować poważnych konsekwencji? Policjanci wychodzą naprzeciw twoim oczekiwaniom. Od poniedziałku Komenda Miejska Policji w Tychach udostępni kierowcom specjalny, samoobsługowy alkomat, który rozwieje wątpliwości. – Priorytetem jest bezpieczeństwo na drogach, ale poniekąd odciąży to także oficerów dyżurnych. Pojawił się taki pomysł i przeszliśmy do realizacji. Teraz każdy będzie mógł do nas przyjść i zbadać się – tłumaczy asp. Barbara Koło-dziejczyk, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tychach. – Chcemy, by jak najwięcej osób dowiedziało się o tym, że dysponujemy takim urządzeniem – dodaje policjantka.


Źródło : http://www.dziennikzachodni.pl/