Rajdy rowerowe po Puszczy Pszczyńskiej

rajd rower14 maja, w czasie IX Tyskiej Nocy Muzealnej, Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na rajdy rowerowe po Puszczy Pszczyńskiej.

Rajdy zorganizowane zostaną we współpracy ze Stowarzyszeniem Sportowym NOL-TYCHY oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium”. Miłośnikom wypraw rowerowych proponujemy dwie trasy:
„LEŚNE HISTORIE”
START: godz. 17.30 pl. Korfantego (osiedle K)
Całkowita długość trasy: ok. 28 km

Na trasie rajdu znajdą się m.in. Zameczek Myśliwski „Promnice”, pomnik upamiętniający podobóz KL Auschwitz-Birkenau w Kobiórze, schrony z lat II wojny światowej w Kobiórze i w Gostyni. Przewodnikami będą: Jan Gąsior, tyszanin, pasjonat lokalnej historii i znawca Puszczy Pszczyńskiej oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Sportowego NOL-TYCHY.

„ŚLADAMI SCHRONÓW Z LAT II WOJNY ŚWIATOWEJ”
START: godz. 19.00 pl. Korfantego (osiedle K)
Całkowita długość trasy: ok. 13 km

Uczestnicy rajdu będą mieli okazję zwiedzić schrony na terenie lasów kobiórskich oraz w Gostyni. Przewodnikami będą: Agnieszka Ociepa-Weiss z Muzeum Miejskiego w Tychach oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Sportowego NOL-TYCHY.

Obie grupy zwiedzą także izbę muzealną Stowarzyszenia „Pro Fortalicium”, znajdującą się w polskim schronie bojowym „Sowiniec” w Gostyni. Rajd zakończy ognisko. W prowiant i napoje należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.

Wyjazd powrotny do Tychów (punkt końcowy to stacja kolejowa Tychy Żwaków) planowany jest na godz. 22.00.
Ilość miejsc jest ograniczona. W rajdzie może wziąć udział maksymalnie 30 osób (15 osób na jednej trasie).
Zapisy : Agnieszka Ociepa-Weiss, Dział Historii Miasta Muzeum Miejskiego w Tychach; tel. 32 327 18 20-22 w. 30; e-mail: a.ociepa@muzeum.tychy.pl
Szczegóły i regulamin: www.muzeum.tychy.pl