„Nie wszystko złoto…” Na bis – Pasaż Kultury Andromeda

andromedaW tyskim Pasażu Kultury Andromeda poznamy ponownie historię jubilera, który został malarzem, dowiemy się dlaczego w czwartki lepiej unikać autobusów i czy okno zawsze musi być otwarte. Te i kilka innych tajemnic rozwiązanych zostanie podczas spektaklu, który rozpocznie się 14 maja (sobota) o godzinie 18:30. Wstęp wolny!

„NIE WSZYSTKO ZŁOTO…” NA BIS
Spektakl „Nie wszystko złoto” to druga po „Uchu van Gogha” odsłona cyklu o sekretach mistrzów malarstwa. Cały cykl nosi nazwę „Po drugiej stronie płótna” i zrodził się w głowie tyskiej poetki i miłośniczki sztuki – Agnieszki Kijas.
– Wszystko zaczęło się w Luwrze – mówi Agnieszka Kijas – Byłam tam z moimi przyjaciółmi i okazało się, że nikt nie wiedział dlaczego Mona Lisa jest aż tak znana. A przecież to najbardziej rozpoznawalny obraz na świecie (!) Nie było rady, zaczęłam opowiadać. Po chwili wokół nas zebrała się spora grupka słuchaczy. Byli to turyści z Polski, którzy podążali za nami już do końca zwiedzania. Wtedy dotarło do mnie, że często patrzymy na obraz, nie znając jego historii – język sztuki jest bowiem dość mocno zakurzony. Postanowiłam go odświeżyć i podać na miarę naszych czasów.
W projekt zaangażowali się twórcy znani z tyskiej sceny kulturalnej. Oprócz Agnieszki Kijas, która wciela się w rolę poetki, w spektaklu wystąpią: dyrektor Teatru Małego w Tychach, Andrzej Maria Marczewski (w roli aktora ) oraz Sławomir Żukowski – plastyk, aktor oraz twórca teatru BELFEgoR .

Źródło : http://umtychy.pl/