Zatrzymali drogowego agresora

POLICJAPolicjanci z Tychów zatrzymali kierującego motorowerem 19-latka, który swoją agresję drogową rozładował na samochodzie, który rzekomo miał mu zjechać z drogi. Wyprzedzając kopnął w pojazd renault megane, powodując straty w wysokości ponad 500 złotych. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło  wczoraj około godziny 14.40 w Tychach na ulicy Jaśkowickiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca renaut megane zauważyła w lusterku motorower, który chciał ją wyprzedzić. Jednak motocyklista prawdopodobnie uważał, że kobieta powinna mu zjechać z drogi, czego nie zrobiła. Zdenerwowany cyklista wyprzedził samochód i kopnął w niego powodując wgniecenie i zarysowanie karoserii. Straty jakie spowodował szacuje się na ponad 500 złotych. Kierująca ruszyła za motocyklistą i udało jej się spisać numery rejestracyjne. O sytuacji powiadomiła mundurowych, którzy ustalili i zatrzymali sprawcę w miejscu zamieszkania. Okazał się nim 19-letni tyszanin. Mężczyzna przyznał się do tego incydentu, jednak twierdził, że to kobieta zajechała mu drogę. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zajścia. Sprawca został zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

stopagresjidrogowej-kwp

Przypominamy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach funkcjonuje specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci ze śląskiej drogówki przeanalizują nadesłane materiały pod kątem pociągnięcia sprawców zachowań agresywnych do odpowiedzialności. Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci będą sięgali po różnego rodzaju środki. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje, w najsurowszym wymiarze. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne – nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl