MŚ w Budapeszcie : Dawid Wiekiera 17. na 100 m stylem klasycznym.

 


Dawid Wiekiera zajął 17. miejsce na 100 m stylem klasycznym. Uzyskał drugi wynik w karierze (1:00.80), ale do awansu mimo to zabrakło 0.1 s. – Jest okej, choć myślałem, że będzie trochę lepiej – mówił nam po wyjściu z wody 19-latek.

Jego życiówka (1:00.51), uzyskana dokładnie trzy tygodnie temu podczas MP, dałaby awans do półfinału. Wiekiera robił wszystko, by się do niej zbliżyć. Ruszył bardzo odważnie i na półmetku był nawet o ponad 0.2 s szybszy niż wtedy, gdy ją ustanawiał. – Może trochę za mocno zacząłem. Trudno tak na gorąco to ocenić. Niewykluczone, że właśnie to zadecydowało, że był taki, a nie inny wynik. Liczyłem, że wrócę troszkę lepszym tempem – opowiadał nasz reprezentant.

Patrząc na jego formę w tym sezonie można było po cichu liczyć, że być może właśnie w Budapeszcie, zostanie pierwszym Polakiem, który pokona setkę żabą poniżej minuty. – Wiadomo, że po głowie chodziły takie myśli. Miałem nadzieję, że to się uda już tutaj, ale jeszcze musimy poczekać – mówił Wiekiera.

Trzeba jednak podreślić jedno – dla zawodnika Wodnika Tychy setka była tylko przetarciem, bardzo pożytecznym zresztą, przed rywalizacją na 200 m stylem klasycznym (22 czerwca, godz. 9:57). – Poznałem basen, zobaczyłem, jak to wszystko wygląda. To ważne. Celem na 200 m będzie poprawienie rekordu życiowego. Zobaczymy, jakie to da miejsce, ale chyba dosyć wysokie – dodał Wiekiera.


Źródło : https://przegladsportowy.onet.pl/