Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez z kolejnym dofinansowaniem.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o.o. otrzymał blisko 340 tys. zł na realizację projektu „Zdrowy pracownik w Megrez Sp. z o.o.”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027 (Europejski Fundusz Społeczny+) i w ramach działania FESL.05.13 Zdrowy pracownik.
Jego celem jest poprawa warunków pracy oraz eliminacja zdrowotnych czynników ryzyka wśród pracowników Szpitala poprzez wdrożenie kompleksowych działań obejmujących zakup ergonomicznego wyposażenia, realizację badań profilaktycznych oraz organizację szkoleń zwiększających świadomość zdrowotną i wspierających profilaktykę problemów związanych z pracą.
W ramach projektu zaplanowano:
- doposażenie stanowisk pracy w ergonomiczne krzesła, regulowane biurka, wózki transportowe oraz taborety zabiegowe,
- realizację badań profilaktycznych ukierunkowanych na wczesne wykrywanie chorób cywilizacyjnych i onkologicznych,
- organizację szkoleń i warsztatów, m.in. z zakresu profilaktyki wypalenia zawodowego, pracy z trudnym pacjentem oraz radzenia sobie ze stresem,
- działania wspierające work-life balance, w tym zajęcia jogi, ćwiczenia oddechowe, dźwiękoterapię oraz stworzenie strefy odpoczynku i integracji dla personelu.
Realizacja projektu przyczyni się do poprawy ergonomii pracy, zwiększenia świadomości zdrowotnej pracowników oraz ograniczenia czynników ryzyka zdrowotnego. W rezultacie wpłynie to na poprawę samopoczucia zespołu oraz umożliwi wcześniejsze wykrywanie potencjalnych schorzeń.
Wartość całego projektu wyniesie 399 356,25 zł, a wysokość wkładu Funduszy Europejskich to 339 452,81 zł.

