Wernisaż wystawy sztuki Izabeli Wądołowskiej – „w Zawieszeniu”.

 


Zapraszamy 13 września o godz. 18.00 na wernisaż wystawy sztuki Izabeli Wądołowskiej – „w Zawieszeniu”.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom uzyskała w roku 2003 w Katedrze Grafiki Warsztatowej pod kierunkiem prof. Jana Szmatlocha; prezentacja dodatkowa – malarstwo (promotor – prof. Jacek Rykała). Podyplomowo studiowała w Międzywydziałowej Katedrze Scenografii przy ASP  w Warszawie. Na co dzień zajmuje się tworzeniem murali malarskich oraz cyfrowych, malarstwem
a także projektowaniem obiektów i instalacji artystycznych. Jako scenograf, kostiumolog i grafik współpracowała z wieloma teatrami dramatycznymi w Polsce, m.in.: w Warszawie, Katowicach, Bydgoszczy, Toruniu, Wałbrzychu, Koszalinie, Krakowie, Kielcach, Olsztynie, Łodzi. Kuratorka wystaw artystycznych. Organizowała i brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2020 roku związana z galerią Na Wolności w Tychach (gdzie ma pracownię twórczą).

W 2014 roku stworzyła markę Double Room, dla której wypracowała ofertę ponad 200 grafik wielkoformatowych. W 2020 roku wraz z Agnieszką Kuśpiel powołała do życia grupę kreatywną SIS-Spotkanie i Sztuka, dzięki której wróciła do działań malarskich. W przeciągu 6 miesięcy stworzyła dwa cykle prac, które zaprezentowała na trzech wystawach jako grupa SIS.

Specyfiką nowopowstałych cykli prac było równolegle tworzenie materiału wideo, zgodnego z założeniami tworzonych obrazów i obiektów malarskich. Od 2022 roku tworzy murale malarskie, nadając niecodziennego wymiaru różnym wnętrzom takim jak: korytarze biurowców, ściany gabinetów odnowy, restauracje i wielu innym. W 2022 roku również otworzyła przestrzeń warsztatową POZA SCHEMATEM – arteterapia indywidualna i grupowa – kreowanie, wzrastanie, wyrażanie i transformowanie siebie poprzez sztukę. Prowadzi warsztaty grupowe oraz indywidualne dla dzieci i dorosłych. Fascynuje ją wielowymiarowość działań twórczych. Ogromną rolę stanowi również przełamywanie swoich barier, nadanie wartości i ważności samemu procesowi tworzenia oraz jego terapeutycznej mocy.

Nagrody:

  • Stypendium Rady Miasta Tychy
  • Dwukrotne stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Finał Tyskiego Banku Kultury, MCK Tychy
  • Wyróżnienie w plebiscycie MUST HAVE na Łódź Design Festival
  • Finał “Design-Open-Space” Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów, WROCLOWE DESIGN
  • Nagroda FAIR PLAY za spektakl ‘MU’, VIII Międzynarodowy Festiwal Działań Teatralnych i Plastycznych Zdarzenia Tczew-Europa
  • Nagroda Prezydenta Miasta Tychy w Dziedzinie Kultury 2024


Źródło : https://kultura.tychy.pl/