Ruszyła sprzedaż biletów i karnetów na Śląską Jesień Gitarową 2024.

 


Cykl koncertów (i wydarzeń dodatkowych) w ramach XIX Śląskiej Jesieni Gitarowej – Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Gitarowego im. J. E. Jurkowskiego odbywającego się co dwa lata w Tychach.

W tym roku spotkamy się na 6 koncertach w Mediatece w Tychach. To tutaj, w jednej z najlepszych sal koncertowych w Polsce posłuchamy najwybitniejszych gitarzystów z całego świata, którzy zaprezentują imponujący wachlarz styli muzycznych w utworach inspirowanych muzyką współczesną i dawną, a także kulturą krajów, z których pochodzą. To także okazja do śledzenia poczynań 22 młodych wirtuozów gitary, biorących udział w XIX Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Jana Edmunda Jurkowskiego, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu – przesłuchań na żywo w Tychach. Sześciu najlepszych z nich spotka się w finale konkursu na scenie z AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy pod dyrekcją maestro Marka Mosia, aby wykonać razem z nimi jeden z wybranych utworów.

Przed nami biletowane koncerty Mediatece w Tychach:

  • 23 X 2024, godz. 18.30  – AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, dyr. Marek Moś, soliści: Łukasz Kuropaczewski, Marek Napiórkowski
  • 24 X 2024, godz. godz. 18.30  – Cassie Martin (Francja), Radomska Orkiestra Kameralna, dyr. Szymon Morus, solista: Mateusz Kowalski
  • 25 X 2024, godz. 18.30  – Guitar4mation (Australia, Austria, Czechy, Polska), Friend 'n Fellow (Niemcy)
  • 26 X 2024, godz. 18.30  – Anabel Montesinos (Hiszpania), Yamandu Costa & Alessandro Penezzi (Brazylia)
  • 27 X 2024, godz. 12.00  – Finałowy etap XIX Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. J.E.Jurkowskiego, soliści – finaliści konkursu, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, dyr. Marek Moś
  • 27 X 2024, godz. 18.30  – ceremonia wręczenia nagród i koncert laureatów XIX Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. J.E. Jurkowskiego, Antonio Rey z zespołem (Hiszpania)

Zapraszamy do zakupu biletów na pojedyncze wydarzenia oraz atrakcyjnych cenowo karnetów na wszystkie 6 koncertów odbywających się w Mediatece w Tychach.

Uczestnictwo w koncertach jest równoznaczne z akceptacją regulaminu obiektu, w którym się odbywa (Mediateka w Tychach) oraz regulaminu imprez Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, określającego ogólne zasady i warunki uczestnictwa w koncercie (dostępne na stronie https://kultura.tychy.pl).

Bilety można nabyć za pomocą portalu https://www.ticketmaster.pl/