100 000 zamówień złożonych na produkowanego w Tychach Jeepa® Avengera.

 


Jeep® Avenger nadal przedefiniowuje standardy w niezwykle konkurencyjnym segmencie B-SUV na rynku europejskim. Nagrodzony tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2023, ten wyjątkowy pojazd zdobył już imponującą liczbę 100 000 zamówień od momentu wprowadzenia na rynek pod koniec 2022 roku. Dzięki temu kamieniowi milowemu, produkowany i sprzedawany w Europie Jeep Avenger, nadal umacnia swój status pioniera w segmencie B-SUV, podkreślając DNA marki Jeep, na które składa się wolność, przygoda, pasja i radość z jazdy.

Eric Laforge – dyrektor marki Jeep w regionie Rozszerzonej Europy powiedział: „Świętując ten niezwykły sukces Jeepa® Avengera, nie chodzi tylko o liczby czy wyróżnienia; chodzi o nieustanne oferowanie klientom wolności wyboru, aby zaspokoić każdą potrzebę mobilności i zapewnić niezrównane wrażenia z jazdy. Mając na koncie imponującą liczbę 100 000 zamówień od klientów, Avenger jest świadectwem naszego niezachwianego zaangażowania w innowacje i jakość, które przedefiniowują standardy, wyznaczając nowe i pozostawiając niezatarty ślad w segmencie B-SUV i nie tylko”.

Wolność wyboru

Osiągnięcie tego kamienia milowego można przypisać temu, że Jeep Avenger niezwykle wyraźnie ucieleśnia wolność, która zwykle kojarzona jest z marką Jeep. Ta filozofia „wolności wyboru” podkreśla centralne znaczenie klienta i jego potrzeb, oferując szeroki wachlarz możliwości wyboru w postaci trzech silników, dwóch skrzyń biegów, a wkrótce możliwość wyboru napędu na cztery koła. Po wprowadzeniu pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu z kultowym logo Jeepa, oznaczającego istotny zwrot w kierunku zrównoważonego rozwoju, marka Jeep poszerzyła gamę Avengera o nowy model Avenger e-Hybrid. To wzbogacenie gamy zapewnia kierowcom elastyczny wybór, pozwalając zaspokoić ich preferencje i wymagania. Patrząc w przyszłość, marka przygotowuje się do wprowadzenia do końca 2024 roku długo wyczekiwanego modelu Jeep Avenger 4xe, podkreślając tym samym swoje ciągłe zaangażowanie w innowacje w sektorze motoryzacyjnym. O jego sukcesie dodatkowo świadczą znakomite wyniki sprzedaży wersji BEV stanowiącej 25% całkowitej sprzedaży, co podkreśla rosnące zainteresowanie rozwiązaniami w zakresie mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Technologia e-Hybrid

W oparciu o te osiągnięcia, marka Jeep wprowadziła nowego Avengera e-Hybrid, zaprojektowanego z myślą o umożliwieniu klientom płynnego przejścia na napęd w 100% elektryczny. Wyposażony w zaawansowany 48-woltowy system hybrydowy, Avenger e-Hybrid zapewnia niemal takie same wrażenia, jak w przypadku pełnej hybrydy. Układ napędowy obejmuje silnik spalinowy o mocy 100 KM połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW, który jest zintegrowany z dwusprzęgłową 6-biegową automatyczną skrzynią biegów i 48-woltowym rozrusznikiem paskowym, co umożliwia płynne przejście na napęd elektryczny i tym samym dalszą redukcję emisji CO2.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 0,9 kWh znajduje się pod fotelem kierowcy, nie zajmując przestrzeni wewnątrz pojazdu, dzięki czemu ta pozostaje taka sama jak w Avengerze z silnikiem benzynowym. Pojazd szybko i płynnie przełącza się pomiędzy silnikiem spalinowym a silnikiem elektrycznym w oparciu o warunki jazdy w czasie rzeczywistym, poziom naładowania akumulatora i pozostałe monitorowane parametry, zapewniając wyjątkowe osiągi w różnych scenariuszach jazdy. Inteligentny system płynnie dostosowuje się do warunków na drodze, niezależnie od tego, czy działa w cichym, całkowicie elektrycznym trybie podczas rozruchu, w wydajnym trybie hybrydowym podczas jazdy ze stałą prędkością, czy też wykorzystuje moc silnika spalinowego podczas przyspieszania.

4xe – napęd na wszystkie koła zwiększający radość z jazdy i poczucie wolności

Wprowadzenie Jeepa Avengera 4xe, na którego zamówienia zostaną otwarte w czwartym kwartale 2024 roku, to znaczący kamień milowy dla marki, stanowiący znaczący postęp zarówno w zakresie technologii, jak i designu. Model może pochwalić się innowacyjnym układem napędowym, który łączy zalety układu hybrydowego z najnowocześniejszą technologią AWD. Jego serce stanowi dynamiczny, 48-woltowy układ hybrydowy zestawiony z 1,2-litrowym silnikiem turbo o mocy 136 KM, wspomaganym przez dwa silniki elektryczne o mocy 21 kW każdy, umieszczone zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. W połączeniu z automatyczną 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów, z którą zintegrowany jest silnik elektryczny, możliwa jest jazda w trybie w pełni elektrycznym przy niskich prędkościach. Konfiguracja ta pozwala nie tylko zwiększyć osiągi, na które czekają entuzjaści Jeepa, ale także wynieść emocje na wyższy poziom dzięki funkcji E-Boost, dostępnej w trybie Sport. Układ napędowy 4xe zapewnia również wyjątkowe osiągi – maksymalną moc 136 KM i prędkość maksymalną 194 km/h.

Jeep Avenger nadal ewoluuje i inspiruje, a jego podróż jest daleka od zakończenia. Wraz zbliżającą się premierą Jeepa Avengera 4xe i ciągłym rozwojem technologii hybrydowej, Jeep nie tylko spełnia wymagania współczesnych kierowców, ale także kształtuje przyszłość marki Jeep w Europie.


Źródło : https://www.media.stellantis.com/