Koncert zespołu Big Cyc pod tyską „Żyrafą”.

 


Koncert zespołu Big Cyc odbędzie się w ramach IV Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, organizowanych z okazji 20. Rocznicy Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – ŚLĄSKIE! EUROPA!

Big Cyc to zespół, który spędził ponad 36 lat w trasie. Mówi się, że są jak stare wino, coraz lepsi i coraz bardziej wytworni. By się o tym przekonać trzeba pojawić się na ich koncercie 22 czerwca w Parku Miejskim Solidarności w Tychach.

Zespół swój program opiera na wnikliwej obserwacji polskiej rzeczywistości, a ich przeboje z pierwszych i kolejnych płyt, inspirowane jak powszechnie wiadomo literaturą Gombrowicza, Mrożka czy Witkacego, do dziś stanowią ich satyryczną wizytówkę.

Big Cyc na swoim koncie zgromadził Złote i Platynowe Płyty, a w historii ich występów można znaleźć koncerty na festiwalach i liczne nagrania dla telewizji.

Od 35 lat grają w niezmienionym składzie: Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman i Skiba, wzbogaconym o klawisze Piotra GadakaSztajdla i jazgoczące gitary Marka Marasa Szajdy.

Członkowie zespołu gwarantują stary, dobry polski rock w najlepszym wykonaniu plus pogodę ducha, która pozwoli przetrwać wszelkie kryzysy. Z Big Cycem zawsze weselej!


Źródło : https://kultura.tychy.pl/