1300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli tyscy policjanci.

 


Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 27 tysięcy złotych. W ręce stróżów prawa wpadło także dwóch właścicieli nielegalnego towaru. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi im kara nawet 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 66 oraz 69 lat. Mężczyźni wpadli, gdy na jednym z tyskich parkingów przekładali z wnętrza samochodu do bagażnika kartony z papierosami. Stróże prawa przeszukali pojazd, w którym ujawnili 1300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Kontrabanda została zabezpieczona, a zatrzymani mieszkańcy Tychów trafili do komendy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 27 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i odpowiedzą za popełnione przestępstwa akcyzowe. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę nawet 3 lat więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/