Viadomo zwycięzcą Dla Tych zagrają.

 


15 czerwca w Pubie pod Browarem odbyły się finałowe koncerty konkursowe w ramach przeglądu Dla Tych zagrają. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Kąkol, ExoMooN, Viadomo i Mantra, które dały z siebie wszystko, aby porwać publiczność i zdobyć uznanie jury.
Jury w składzie Michał Kowalonek (Myslovitz, Snowman), Damian Sikorski (Radiowa Czwórka), Mateusz Poszwa (MCK Tychy) po wysłuchaniu finalistów postanowiło przyznać nagrodę Jury zespołowi VIADOMO.
(Nagrodę stanowi kwalifikacja do finału przeglądu konkursowego„Rock Na Plaży 2024” – występ na głównej scenie festiwalu, jako trzeci i ostatni zespół konkursowy, honorarium w kwocie 1000 zł brutto i szansa na zdobycie nagrody Prezydenta Miasta Tychy – 5000 zł brutto).
Nagroda Publiczności z kolei trafia do zespołu KĄKOL.
(Nagrodę stanowi koncert w ramach Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem 2024, 9 sierpnia 2024 r. na terenie OW Paprocany, honorarium w kwocie 3000 zł brutto oraz profesjonalna promocja tego koncertu).
Po konkursowych emocjach, na scenie pojawił się gość specjalny – Damian Sikorski Projekt, który swoimi dźwiękami zaserwował nam wyśmienitą, muzyczną ucztę.

Źródło : Miejskie Centrum Kultury w Tychach