Święto Metropolii GZM w Tychach – Rowerem od socrealizmu do postmodernizmu.

 


Rowerem od socrealizmu do postmodernizmu – wycieczka rozpocznie się w niedzielę 30 czerwca o godzinie 9.30.

Wycieczka pozwalająca poznać walory architektoniczne oraz infrastrukturę rowerową Tychów. GRA MIEJSKA wykorzystująca istniejący szlak miejski do poznania najciekawszych miejsc i obiektów w mieście. Propozycja samodzielnego poznania Tychów i odkrywania jego tajemnic podczas rozwiązywania zadań w punktach kontrolnych na trasie szlaku. Impreza ma na celu przybliżenie historii budowy nowego miasta Tychy na przestrzeni kilkudziesięciu lat oraz prezentację miasta jako przyjaznego rowerzystom. Zachęca do zapoznania się z opisami przybliżającymi detale architektoniczne odwiedzanych obiektów. Łączy aktywność fizyczną z pozyskiwaniem wiedzy. Odwiedzający będą mieli okazje zobaczyć różne odsłony miasta, od osiedli po tereny zielone. Uczestnicy cały czas biorą udział jadąc rowerami własnymi lub metropolitalnymi.

Miejsce:

Plac Św. ANNY (os. A)

Finał wycieczki na Marinie Kajakowej w OW Paprocany.

Dodatkowe informacje:

Impreza wymagającą umiejętności poruszania się na rowerze w terenie miejskim, przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Sieć ścieżek rowerowych zapewnia bezpieczne przemieszczanie się po mieście.

Rezerwacje:

rezerwacja biletów mailowo na adres: kierunekgzm@umtychy.pl

Skrzynka pocztowa odbierana w godzinach pracy Urzędu Miasta Tychy poniedziałek, wtorek, środa 7:30-15:30, czwartek: 7:30-17:30, piątek 7:30-13:30.

Ważne! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.


Źródło : https://umtychy.pl/