Teatr Uliczny przy Cielmickiej – „Beczka śmiechu”.

 


Spektakl w ramach projektu Teatr Uliczny przy Cielmickiej, w wykonaniu Teatru na Walizkach, nawiązuje do tradycji nowoczesnej clownady, cyrku oraz estrady. Jak sugeruje już sam tytuł, przedstawienie stanowi mieszankę brawurowych komediowych pomysłów.

Tytułowa beczka to miejsce, z którego aktorzy wyciągają mnóstwo gagów życia codziennego, ale w niecodziennym wydaniu z wieloma rekwizytami.

Spektakl ma przewrotną fabułę: zarówno widzowie stają się aktorami, jak i sami aktorzy – widzami.  Żywiołowa akcja toczy się tutaj w rytm jazdy na monocyklu, parodii akrobatyki oraz tresury dzikich zwierząt (które okażą się nimi wcale nie być), czy wyczynów hipnotyzera. Sentymentalny akcent wnosi do przedstawienia epizod z marionetką, zakochaną w osobie z publiczności. Ponieważ jej uczucie nie spotyka się z wzajemnością, marionetka umiera. Aby mogła znów ożyć potrzebuje pomocy.

To dynamiczny oraz lekki spektakl z wyjątkowym poczuciem humoru.

„Beczka śmiechu”, to spektakl uliczny, który otrzymał Główną Nagrodę na Festiwalu Teatrów Plenerowych w Białej Podlaskiej w 2006 r.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/