Święto Metropolii GZM w Tychach – Trolejbusem z blusem.

 


Tychy po raz trzeci biorą udział w Święcie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W tym roku wydarzenie zaplanowano na 28-30 czerwca.  Zapraszamy do Tychów na 7. urodziny GZM.

Wyjątkowy przejazd Trolejbusem z bluesem. Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca 2024 roku.

Tychy to jedno z trzech miast w Polsce i jedyne na Śląsku, po którym jeżdżą trolejbusy. Specjalnie na Święto Metropolii GZM uruchomiony zostanie kurs, którym będzie można podróżować po Tychach, jednocześnie słuchając muzyki na żywo i opowiadań o Ryśku Riedlu, który przez lata był związany z naszym miastem. Trolejbus będzie oklejony grafiką związaną z muzykiem, w środku pojawią się zdjęcia, klimat muzyczny zapewni Maciej Lipina – muzyk i aktor wcielający się w postać Ryszarda Riedel w spektaklu „Skazany na Bluesa”, a Marcin Sitko – autor książek „Rysiek Riedel we wspomnieniach” tom I i II, będzie przewodnikiem po Tychach śladami Riedla.

Wśród proponowanych gości znajdą się osoby współpracujące z Ryśkiem Riedlem i znające go z lat młodości: Kazimierz „Filo” Galaś (autor tekstów dla zespołu Dżem, autor „Czerwony jak cegła”, „Jesiony”, czy „Ballada o dziwnym malarzu”), Mirosław Bochenek (autor tekstów dla zespołu Dżem między innymi „Autosajder”), Mirosław Bieniek (podróżnik, autor książek,gawędziarz,przyjaciel Ryszarda Riedla z lat młodości).

  • Daty i godziny:

Wycieczka 1: 10:00 – 11:30

Wycieczka 2: 12:00 – 13:30

Wycieczka 3: 14:00 – 15:30

Wycieczka 4: 16:00 – 17:30

  • Miejsce:

1. Przystanek – Dworzec PKP – start wycieczki

2 Przystanek – Dom Kultury „Górnik”

3. Przystanek – Pub „Pod Jesionami”

4. Przystanek – Biblioteka oraz pomnik Ryśka Riedla (przy alei Niepodległości)

5. Przystanek – blok przy ul.Filaretów (miejsce rodzinne Ryszarda Riedla, mural)

6. Przystanek – Dworzec PKP – koniec wycieczki

  • rezerwacja biletów mailowo na adres: kierunekgzm@umtychy.pl

Skrzynka pocztowa odbierana w godzinach pracy Urzędu Miasta Tychy poniedziałek, wtorek, środa 7:30-15:30, czwartek: 7:30-17:30, piątek 7:30-13:30.

Ważne! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.


Źródło : https://umtychy.pl/