Z Miedzią Legnica zagra tyski GKS przy Edukacji na inaugurację sezonu 2024/2025.

 


Przedstawiamy terminarz Fortuna 1 Ligi na sezon 2024/25 opracowany przez Departament Rozgrywek PZPN. Pierwsza kolejka została zaplanowana na 19 – 22 lipca, a zakończenie rozgrywek zasadniczych odbędzie się w weekend 25-26 maja 2025 roku.

Mecze Fortuna 1 Ligi rozgrywane będą w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Trzeci raz w historii pierwszoligowcy nie będą rywalizować w terminach FIFA, a w związku z tym rozgrywki w 2024 roku potrwają do pierwszego tygodnia grudnia, kiedy to rozpocznie się przerwa między sezonami. Drużyny do gry o punkty powrócą w połowie lutego. W kalendarzu zaplanowane zostały dwa terminy środowe, a w ramach tych kolejek mecze odbywać będą się w terminach wtorek, środa oraz czwartek.

Ostatnia kolejka została zaplanowana na weekend 25-26 maja, a mecze barażowe o awans do PKO BP Ekstraklasy odbędą się w kolejnym tygodniu.

Gospodarzami 1. kolejki Fortuna 1 Ligi będą Odra Opole, Pogoń Siedlce, Bruk-Bet Termalica, Wisła Płock, GKS Tychy, Stal Stalowa Wola, Stal Rzeszów, ŁKS Łódź oraz Polonia Warszawa.

Szczegółowy terminarz dostępny jest TUTAJ.

1. kolejka:

Odra Opole – Ruch Chorzów
Pogoń Siedlce – Chrobry Głogów
Bruk-Bet Termalica – Warta Poznań
Wisła Płock – Kotwica Kołobrzeg
GKS Tychy – Miedź Legnica
Stal Stalowa Wola – Górnik Łęczna
Stal Rzeszów – Arka Gdynia
ŁKS Łódź – Wisła Kraków
Polonia Warszawa – Znicz PruszkówŹródło : https://www.1liga.org/