Poznaj świat francuskiej sztuki i kultury w Gemini Park Tychy.

 


Zachęcamy do przeżycia niesamowitej przygody z dziełami sztuki we francuskim stylu! Już od 8 czerwca, Gemini Park Tychy zaprasza wszystkich miłośników sztuki na wyjątkową wystawę w ramach programu Micro-Folie, organizowanego przez Alliance Française. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć ponad 2000 zdigitalizowanych dzieł sztuki z największych muzeów i instytucji kultury Francji. Wszystko to dostępne na wyciągnięcie ręki w tyskim centrum handlowym!

Micro-Folie to interaktywne, wirtualne muzeum, które pozwala na zwiedzanie zbiorów najważniejszych francuskich muzeów i instytucji kulturalnych. Projekt został zainicjowany przez La Villette i wspierany przez francuskie Ministerstwo Kultury. Dzięki zaawansowanej technologii, możemy podziwiać dzieła sztuki w niezwykle wysokiej rozdzielczości, korzystając z tabletów i gogli VR, które dostarczą dodatkowych informacji oraz artystycznych wrażeń.

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.:

● Słynne obrazy, takie jak „Mona Lisa” Leonarda Da Vinciego czy dzieła Claude Moneta,

● Nagrania z koncertów operowych w Paryżu,

● Cyfrowe spacery po ogrodach Wersalu,

● Zintegrowane gry edukacyjne, np. o starożytnej Grecji.

Ale to nie wszystko! Organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń towarzyszących, w tym: pokazy filmów, warsztaty oraz spotkania.

Program Micro-Folie to nie tylko wyjątkowa okazja do zobaczenia dzieł sztuki, ale także świetna możliwość edukacyjna. Wystawę można wykorzystać do lekcji języka francuskiego czy historii sztuki.

Cyfrowe muzeum w Gemini Park Tychy jest dostępne na 1 piętrze naszego centrum handlowego, w sąsiedztwie sklepów 4F i Ryłko. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-19:00, a w soboty i niedzielę handlową (30 czerwca) w godz. 10:00-15:00, aż do 31 sierpnia.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Przyjdźcie do Gemini Park Tychy poznać świat francuskiej sztuki i kultury.Źródło : https://tychy.geminipark.pl/