Prace przy budowie Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek dobiegają końca.

 


Większość prac związanych z budową Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek została już wykonana. Pozostały prace związane m.in. z montażem urządzeń zabawowych, zagospodarowaniem terenu, oświetleniem, montażem balustrad, wykonaniem chodników i nasadzeniami zieleni. Termin wykonania zadania to 9 września br. ale miasto razem z wykonawcą robią wszystko, by mieszkańcy Tychów mogli skorzystać z obiektu jeszcze w sierpniu.

Umowa na budowę wodnego placu zabaw w parku Jaworek została podpisana 3 lipca 2023 roku. Zgodnie z nią wykonawca miał 8 miesięcy na wykonanie prac. Jednak w trakcie realizacji pojawiły się problemy.

 Z powodu problemów z gruntem, jakie pojawiły się w trakcie realizacji inwestycji, intensywnych opadów deszczu oraz zwiększenia zakresu prac o budowę drugiej toalety publicznej musieliśmy aneksować umowę, jednak pracowaliśmy i nadal pracujemy nad tym, by te wszystkie problemy pokonać i możliwie jak najszybciej oddać obiekt użytkownikom – mówi Jan Cofała – naczelnik wydziału Innowacji i Inwestycji w Urzędzie Miasta Tychy.

Do tej pory wykonane zostały m.in.: roboty konstrukcyjne wodnego placu zabaw z żelbetowym mostkiem oraz budynkiem technicznym. Zamontowano automatyczną toaletę publiczną, wykonano roboty instalacyjne, montaż urządzeń zabawowych naturalnego placu zabaw, nasadzenia wikliny na terenie naturalnego placu zabaw, rozpoczęto wykonywanie chodników, technologii basenowej oraz prace nasadzeniowe związane z zagospodarowaniem terenu.

Pozostały jeszcze prace przy zagospodarowaniu terenu, montaż balustrad na mostku, wykonanie oświetlenia terenu, chodników, nawierzchni w nieckach wodnego placu zabaw, montaż urządzeń zabawowych w wodnym placu zabaw oraz montaż małej architektury, drugiej automatycznej toalety i nasadzenia zieleni.

W sumie, na 400 metrach kwadratowych powierzchni placu zabaw, będzie ok. 20 wielobarwnych urządzeń do zabawy i rekreacji wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Niecka wodna placu zabaw w parku Jaworek będzie większa od tej w Wodnym Placu Zabaw w Paprocanach. Obok pojawią się elementy wykonane m.in. z drewna, wikliny, otoczaków, żwiru, piasku, zrębków drewna i jutowych lin oraz elementy edukacyjne: lupa oraz rekreacyjne m.in. domek, kopuły, labirynt czy szałas. Obie części są połączone alejkami.

Oprócz rozbudowanego wodnego placu zaplanowano także m.in. ławki czy stojaki dla rowerów itd.

Koszt budowy Wodnego Placu Zabaw w parku Jaworek to 10 715 000 zł.


Źródło : https://umtychy.pl/