Charytatywny koncert Meli Koteluk dla Świetlikowa.

 


Cavatina Hall – Sala główna – Bielsko Biała – 08.06.2024 r., godz. 19.00

Bilety : 99,00 – 179,00 PLN     – BILETY

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo od 14 lat działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z całego województwa śląskiego.

Działający w Hospicjum Domowym lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy oraz pracownicy socjalni opiekują się przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu nieuleczalnie chorymi dziećmi, obarczonymi ryzykiem przedwczesnej śmierci. Pod opiekę hospicjum trafiają dzieci w sytuacji, gdy lekarze w szpitalu wykorzystali już wszystkie możliwości,  dalsze leczenie niesie coraz więcej cierpienia, a dziecko i rodzice chcą wrócić do domu. Chcą znaleźć się w znanym sobie otoczeniu, blisko własnego  łóżeczka i zabawek oraz najbliżej rodziny. Z daleka od szpitalnego hałasu i aparatury. Bo w domu dzieci mniej się boją…

Drugim obszarem działalności Fundacji jest opieka nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w Centrum Opieki Dziennej, czyli w takim „specjalistycznym przedszkolu”, które zostało otwarte w czerwcu 2017 roku.

Nasza Fundacja nie miałaby możliwości działania, Centrum Dziennej Opieki nie miałby szansy powstać, a tyle dobra nie miałoby szansy się wydarzyć bez pomocy ofiarnych i wrażliwych osób.

Jedną z nich jest Mela Koteluk, która pierwszy raz przyjechała do Świetlikowa podczas jego budowy. Wsparła nas biorąc udział w sesji do kalendarza charytatywnego, a z okazji 10-lecia naszej Fundacji, wraz z Sebastianem Riedlem wykonała piękny, jubileuszowy koncert.