Premiera spektaklu „Mieszczanka Szlachcianką”.

 


Zapraszamy na premierę spektaklu pt. „Mieszczanka Szlachcianką” w wykonaniu Zespołu Teatralnego DoRo z Klubu Urbanowice MCK.

Kolejna, ósma już, premiera najstarszego w Tychach Zespołu Teatralnego (dorosłych) „DoRo”, działającego przy Klubie Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, będzie miała miejsce 5 czerwca 2024 roku w Sali Koła Gospodyń w Urbanowicach o godzinie 18.00.
Oczywiście, nie można przegapić kolejnej adaptacji wielkiej literatury i świetnej komedii w wykonaniu Zespołu Teatralnego „DoRo”, który na podstawie nieprzemijającej sztuki Moliera „Mieszczanin szlachcicem” stworzył swoją interpretację pod tytułem „Mieszczanka szlachcianką”
Znakomity tekst Moliera w adaptacji i reżyserii nie mniej znakomitego Piotra Adamczyka, bajkowe kostiumy stworzone przez Małgorzatę Połubok oraz Grażynę Tokar wraz z roześmianym Menuetem Bccheriniego w tle, gwarantują ucztę nie tylko teatralną, ale po prostu artystyczną.

Dodajmy do tego, znane już z profesjonalizmu, aktorstwo członków Zespołu Teatralnego „DoRo” – Małgorzaty Połubok, Marty Rdzanek, Kariny Gruchlik, Aleksandry Szamoty, Edyty Pajdy, Bogumiły Wieczorek, Magdaleny Imiełowskiej, Krystyny Kost, Doroty Świtalskiej, Krzysztofa Fojcika i Piotra Topora i już jesteśmy w teatralnym niebie!

Jaką cenę warto zapłacić za wspinanie się na kolejne szczeble awansu społecznego? Czym różni się szlachetne dążenie do samodoskonalenia od próżnego celebrytowania? W świecie, gdzie trudno odróżnić co jest prawdziwe, co wirtualne, a co po prostu głupie, warto wysłuchać głosu prawdziwego eksperta – MOLIERA.

A to wszystko 5 czerwca w Urbanowicach!


Źródło : https://kultura.tychy.pl/