Kulturalna Środa w Klubie Urbanowice MCK – Eksperymenty z pompą.

 


Uczestnicy zajęć poznają sekrety cząsteczki wody H2O, która jest trzecią najbardziej rozpowszechnioną molekułą w przestrzeni pomiędzy gwiazdami w galaktyce.

Na Ziemi woda występuje głównie w oceanach, które pokrywają ponad 70% powierzchni globu, ale także w rzekach, jeziorach i w postaci stałej w lodowcach. Część wody znajduje się w atmosferze w postaci chmur oraz pary wodnej. Na warsztatach z cyklu „Laboratorium H2O” uczestnicy w ciekawy sposób poznają sekrety wody i wykonają wiele ekscytujących eksperymentów. Z każdych zajęć zostanie także naukowa pamiątka do eksperymentowania w domu.

5 czerwca zapraszamy na ostatnie zajęcia z cyklu „Laboratorium H2O”. Jak przystało na finał, eksperymenty będą z pompą… i to nie jedną! Razem z uczestnikami warsztatów będziemy budować i testować różne pompy do wody. Do podniesienia słupa wody wykorzystamy ciśnienie powietrza, siłę odśrodkową i bezwładność. Przy okazji zajęć warto sobie uświadomić, jak powszechna w naszym życiu jest pompa — rozprowadzanie wody w sieciach wodociągowych i grzewczych, schładzanie silnika w samochodzie, rozpylanie perfum czy krążenie krwi w organizmie (serce to pompa ssąco tłocząca). Jak zwykle wszystkie zbudowane urządzenia są na wynos. Miłego pompowania!

I grupa (7-8 lat) godz. 17.00
II grupa (9-14 lat) godz. 18.30

Obowiązują zapisy, które przyjmujemy od 29 maja od godziny 14.00.
tel. 726 261 375, urbanowice@mck.tychy.pl

Wstęp bezpłatny.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/