Pierwsze decyzje kadrowe w tyskim GKS-ie. Radecki, Mikita i Kostrzewski odchodzą.

 


Pierwsze decyzje kadrowe zapadły. W przyszłym sezonie trójkolorowych barw nie będą już reprezentować zawodnicy, którzy dołączyli do GKS-u Tychy dwa lata temu. Klub nie zdecydował się na przedłużenie wygasających 30 czerwca 2024 roku kontraktów Mateusza Radeckiego, Patryka Mikity i Adriana Kostrzewskiego.

Najstarszy z trójki zawodników dołączył do zespołu w 2022 roku podczas letniego okienka transferowego. Mateusz Radecki przez dwa sezony gry dla GKS-u Tychy wystąpił w sumie w 55 spotkaniach, w których czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Podczas absencji Nemanji Nedicia pełnił również funkcję kapitana.

Kolejnym z zawodników, który odchodzi z klubu jest Patryk Mikita. „Miki” dołączył do zespołu w podobnym czasie jak „Rado” i w Tychach spędził w sumie dwa sezony. W tym czasie rozegrał 63 spotkania. Bilans bramkowy zamknął z dorobkiem 6 goli.

W przyszłym sezonie na boisku w trójkolorowych barwach nie zobaczymy również Adriana Kostrzewskiego. 25- letni bramkarz przez dwa sezony pomiędzy słupkami rywalizował głównie z Konradem Jałochą i Maciejem Kikolskim. W sumie w tyskiej bramce wystąpił w 11 spotkaniach.


Źródło : https://kp-gkstychy.pl/