Trasy procesji Bożego Ciała w Tychach.

 


W czwartek 30 maja odbędą się procesje Bożego Ciała w Tychach, które będą przechodzić ulicami miasta mniej więcej od godziny ósmej do południa.

Parafia Ducha Św. – Tegoroczna trasa procesji prowadzić będzie od kościoła przez ulicę Myśliwską, następnie skręcimy w ulicę Nową i pójdziemy aż do ulicy Żorskiej , którą dojdziemy do Hospicjum Św. Kaliksta gdzie zakończymy procesję Mszą Św.

Parafia św. Benedykta – Mszę o godzinie 9.30 rozpoczniemy jak w poprzednich latach przy ołtarzu na deptaku (przy rondzie), po Mszy rozpoczniemy procesję teoforyczną w kierunku kościoła.

Parafia Miłosierdzia BożegoW Boże Ciało pierwszą mszę świętą odprawimy o godz. 8.00. Po tej mszy świętej wyruszy procesja (o godz. 9.00). Procesja przejdzie następującą trasą: z kościoła wyjdziemy w prawo na ul. Andersa, następnie na ul. Asnyka, potem Wojska Polskiego skąd wejdziemy na pl. św. Anny, potem wrócimy na ul. Wojska Polskiego, następnie na ul. Arctowskiego i ul. Andersa wrócimy do kościoła. Na zakończenie procesji odprawimy mszę świętą (po godz. 10.00).

Parafia Świętej RodzinyPrzebieg procesji : wymarsz z naszego kościoła ok. 8.00 rano (po zakończonej Mszy św. o 7.00);  ul. Elfów dochodzimy do ul. Grota-Roweckiego i skręcamy w lewo; podążamy ul. Grota-Roweckiego aż do skrzyżowania z ul. Curie-Skłodowskiej; – skręcamy w prawo i za blokiem znów w prawo idąc wzdłuż klatek bloku Grota-Roweckiego 60-46 aż do ul. Cyganerii; – skręcamy w lewo i po około 100 m skręcamy w prawo; przechodzimy obok Przedszkola nr 14; przejściem dla pieszych wchodzimy na  al. Niepodległości i skręcamy w lewo; – al. Niepodległości dochodzimy do ul. Ejsmonda; skręcamy w prawo w ul. Ejsmonda i dochodzimy do ul. Elfów; skręcamy w prawo     i ul. Elfów dochodzimy do kościoła Świętej Rodziny;

Parafia św. KrzysztofaPo mszy o godz. 8.30 przejdziemy z procesją teoforyczną (z Najświętszym Sakramentem) ulicami naszej parafii: Wyszyńskiego, Niepodległości, Darwina, Dębową aż do krzyża przy ul. Grota-Roweckiego.

Parafia Jana Chrzcicielategoroczna procesja wyruszy z kościoła po mszy św. o godz. 8.00 i przejdzie: ul. Kopernika – Żwakowską – al. Bielską – ul. Czystą – Cyganerii – al. Bielską do numeru 92 – dalej chodnikiem do kościoła

Parafia św. Marii Magdaleny –  Tegoroczna procesja Bo­żego Ciała wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 9:00. Przejdziemy ulicami : Nowokościelną, Wieczorka w kierunku Kościoła Ewangelickiego, następnie Brzo­zo­wą, Hlonda, Braterską, na Rynek i do kościoła.  Ołtarz I – skrzyżowanie ul. Norwida i ul. Nowokościelnej, Ołtarz II – skrzyżowanie ul. Wieczorka i ul. Damrota, Ołtarz III – ul. Brzozowa, Ołtarz IV – przy kościele.

Parafia bł. KarolinyProcesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła po Mszy św. o 9:00. Trasa tradycyjnie poprowadzi ulicami: Tischnera, Al. Piłsudskiego, Uczniowską i Sikorskiego.

Parafia świętych Franciszka KlarySuma Świąteczna zostanie odprawiona o godz. 9.oo w naszej kaplicy. Następnie wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Paprocańską, Armii Krajowej, aleją Jana Pawła II, Orzeszkowej, między blokiem Armii Krajowej 4-10 a Przedszkolem nr 5, a następnie aleją parkową w stronę kaplicy. Zakończenie procesji przed głównym wejściem do kaplicy ok. godz. 11.3o.

Parafia św. JadwigiProcesja rozpocznie się po mszy o 7.30 i przejdzie ulicami: Żwakowską, Harcerską, Stoczniowców i przez park Suble wrócimy pod kościół gdzie będzie IV ołtarz. Po procesji msza w kościele. Pozostałe msze jak w niedziele.

Parafia p.w. Krzyża ŚwiętegoProcesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o g. 8.00 ulicami: Bzów, Gruszową, Morelową, Piaskową z powrotem do kościoła.

Parafia p.w. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask – Uroczysta procesja do czterech ołtarzy rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00  ulicami: ks. Leona Szkatuły w stronę ulicy Jaroszowickiej. Potem ul. Mysłowicką do skrzyżowania z ulicą Miodową, do sklepu „U Bogusi”. Tam też będzie zakończenie procesji oraz Msza Św. ok. godz. 11:15.

Parafia Matki Bożej Królowej Aniołówmsza polowa o 9:30 przy ulicy Szkolnej 94 (Klub Wilkowyje MCK); ok. 10:15 rozpoczęcie procesji; ołtarze: 1/ przy posesji Wawrzynowa 10; 2/ przy posesji Wierzbowa 19c; 3/ przy posesji Wierzbowa 24b; 4/ przy posesji Wierzbowa 32 – zakończenie ok. 11:30;

Parafia św. Józefa Robotnika – Msze św. będą o godz. 8.30 (wyjątkowo, ze względów technicznych, ta Msza św. będzie transmitowana on-line) i po zakończeniu procesji około godz. 11.00 (Msza św. polowa). Po pierwszej Mszy św. będzie procesja z Najświętszym Sakramentem, która pójdzie tradycyjną trasą, czyli ulicami Dzwonkową, Stokrotek, Pod lasem, Jodłową, Zwierzyniecką i Dzwonkową. Ołtarze Bożego Ciała będą w tradycyjnych miejscach

Parafia Maksymiliana Marii KolbeW Uroczystość Bożego Ciała msza na ryneczku osiedla „Z” o 9:30. Po niej przejdziemy w procesji od ryneczku ulicami Zelwerowicza, Zapolskiej, Zaręby, Sikorskiego, Zbożową i Ziemiańską, gdzie zakończymy procesję. Nie będzie mszy o 11:30.

Parafia św. Ojca PioProcesja wyruszy, jak zwykle po Mszy o godzinie 8.00. Tegoroczna trasa przebiegać będzie następująco: po wyjściu z kościoła skręcimy w ulicę Kruczą, następnie ulicą Jaskółczą dojdziemy do ulicy Mąkołowskiej. Skręcimy w lewo i ulicą Szpakową dojdziemy do skrzyżowania z ulicą Kruczą, gdzie zakończymy procesję. Ołtarze:I. ul. Jaskółcza 23. II. ul. Jaskółcza 5. III. ul. Szpakowa 2. IV. Ul. Szpakowa 35.

Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cielmicach – Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. w intencji Parafian, a szczególnie budowniczych tegorocznych ołtarzy – o godz. 9.00 – przy ołtarzu polowym ustawionym na końcu ul. Nadrzecznej. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Nadrzeczną, Podgórną, Bieruńską, Jedności i Targiela, gdzie zakończy się – w okolicy kościoła – uroczystym „Te Deum” i błogosławieństwem sakramentalnym. Po zakończonej procesji w kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.30.