Matias Lehtonen nowym zawodnikiem tyskiego GKS-u.

 


W swojej ojczyźnie sięgnął po każdy kolor medalu, a kolejne sukcesy świętował już poza granicami kraju. Jego starszy brat był Mistrzem Świata i uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich. On sam jest jednak napastnikiem i w przyszłym sezonie będzie strzelał już dla GKS-u Tychy. Nowym zawodnikiem „Trójkolorowych” został, Matias Lehtonen. Kontrakt 28- letniego Fina będzie obowiązywał do 30 kwietnia 2025 roku.

Lehtonen przez zdecydowaną większość swojej kariery występował w rodzimych ligach. Jego największym sukcesem w Finlandii było bez wątpienia wywalczenie pięć lat temu trzeciego miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach klubu Tappara. Na zapleczu SM-Liigi w 2017 roku sięgnął po złoto, a rok później zakończył sezon ze srebrnym medalem.

Po wyjechaniu z Finlandii, Lehtonen występował jeszcze w słowackiej Dukhli Michalovce, ale kibice w Polsce najbardziej pamiętają go z występów w GKS Katowice. W barwach „Gieksy” dwukrotnie świętował zdobycie Mistrzostwa Polski.

W Tauron Hokej Lidze Lehtonen rozegrał łącznie 96 spotkań, w których strzelił 27 goli i zanotował 45 asyst. Po dwuletniej przygodzie z klubem z Górnego Śląska przeniósł do Ligue Magnus, czyli ekstraligi francuskiej. Tam w barwach byłego zespołu Jarosława Rzeszutko wystąpił w 28 meczach, zdobywając 2 gole i notując 14 asyst.


Źródło : https://gkstychy.info/hokej/