Złoto Alicji Pyszki-Bazan i brąz Michała Stopy w zawodach JBL Triathlon Sieraków.

 


Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzą się w kultowych zawodach JBL Triathlon Sieraków. Dla wielu zawodników jest to ich pierwszy, debiutancki start. Mieszkańcy Tychów przywiozą do domu 2 medale z sobotnich konkurencji.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody utrzymały wspaniałą atmosferę ze zeszłego roku.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na jednym dystansie drużynowym (56,5 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, temperatura w okolicach 22 stopni Celsjusza, lekki wiatr dodający zawodnikom pędu. Ta idealna do startów pogoda przyciągnęła również wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę oraz cieszyli się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów takimi jak strefa gastronomiczna oraz specjalna strefa dla dzieci przygotowana razem z fundacją Pho3nix.

Sobota była niezwykle udana dla reprezentantów Tychów, którzy zdobyli 2 medale na dystansie połowkowym. Do domu dumnie wrócą:  Alicja Pyszka-Bazan ze złotem w kategorii wiekowej 30-34 kobiet oraz Michał Stopa z brązem w kategorii 35-39 mężczyzn.

JBL Triathlon Sieraków zakończy się w niedziele 26.05.2024, kiedy to zawodnicy zmierzą się w klasyfikacji drużynowej w sztafetach oraz na dystansie „ćwiartki” mającej 56,5 km.

Więcej informacji o JBL Triathlon Sieraków znajdziecie na stronie internetowej imprezy.