Marka Jeep® przedstawia Avengera 4xe z napędem na wszystkie koła.

 


Marka Jeep® przedstawia Avengera 4xe, który łączy charakterystyczny wygląd, kompaktowość i wszechstronność Avengera z możliwościami napędu na wszystkie koła marki Jeep.

Wersja 4xe oferuje większą radość z jazdy w terenie, lepsze właściwości jezdne w każdych warunkach pogodowych oraz stylistykę cieszącego się popularnością Avengera, który jest wyposażony w 48-woltowy układ hybrydowy z ekskluzywną technologią napędu na wszystkie koła marki Jeep, w zestawieniu z automatyczną 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Ekskluzywny napęd Jeepa na wszystkie koła pozwala, aby napęd 4×4 był zawsze dostępny wtedy, gdy jest potrzebny, bez kompromisów w kwestii zużycia paliwa. Dodatkowo, system zarządzania trakcją Selec Terrain pozwala kierowcy wybrać odpowiedni tryb dopasowany do każdej sytuacji.

Nowe tylne zawieszenie typu Multilink, opracowane przez Jeepa w celu zapewnienia zwiększonej elastyczności tylnej osi, zapewnia większy komfort na nierównych drogach. Pojazd łączy silnik spalinowy o mocy 136 KM (100 kW) z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 21 kW każdy, napędzającymi obydwie osie i dostarczającymi 1900 Nm momentu obrotowego na tylne koła.

Dodatkowa moc zapewnia doskonałe osiągi, prędkość maksymalną 194 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,5 sekundy i jeszcze większą radość z jazdy w trybie Sport dzięki funkcji e-boost.

Avenger 4xe to więcej niż tylko wersja, to nowy model. Jego wyjątkowość wykracza poza układ napędowy, oferując specjalnie zaprojektowane nadwozie i wnętrze o jeszcze większej funkcjonalności oraz dwa nowe poziomy wyposażenia: Upland i Overland.

Zamówienia zostaną otwarte w 4. kwartale 2024 roku.


Źródło : https://www.media.stellantis.com/