Festyn na Mąkołowcu.

 


Piękna majowa pogoda z pewnością zachęci każdego do wzięcia udziału w długo wyczekiwanych imprezach plenerowych. Jedną z najbliższysz będzie Festyn na Mąkołowcu, na który serdecznie zapraszamy.

Program:
15.15 oficjalne rozpoczęcie
15.30 koncert Kwartetu Smyczkowego AQuartet – „Legendy Polskiego Rocka” cz.1
16.30 Animacje z Bebokami – Teatr TRIP
17.30 koncert Kwartetu Smyczkowego AQuartet – „Legendy Polskiego Rocka” cz.2
19.00 koncert zespołu Ponad Chmurami

Ponadto : animacje dla dzieci – malowanie twarzy, balonikowe zwierzątka, dmuchańce.

Ponad Chmurami  – zespół narodził się w 2013 roku, kiedy poetyckie słowa śpiewane przez Katarzynę znalazły oparcie w akompaniamencie Nikodema. Z miłości do pięknego słowa i delikatnych brzmień powstał duet o wiele sugerującej nazwie „Ponad Chmurami”. Tak też poczują się Państwo podczas koncertów zespołu. Muzyczne aranżacje przygotowane przez Katarzynę i Nikodema Jacuków do wierszy znakomitych poetek i poetów przeniosą Państwa w przestrzeń krainy łagodności i zakotwiczą na półtorej godziny w świecie nostalgii i wzruszeń. Ponad Chmurami na swoich koncertach, oraz wydanych dotychczas płytach, poświęca uwagę słowom Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan, Hanny Woś-Dewińskiej oraz Krzysztofa Cezarego Buszmana. Dodatkowego wymiaru całości dała współpraca z wiolonczelistą Adamem Garneckim, którego wkład muzyczny we współautorskie kompozycje zespołu będą Państwo mogli usłyszeć podczas koncertu.

Kwartet Smyczkowy Aquartet powstał w 2000 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach, w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach. Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. Repertuar AQuartetu to muzyka rozrywkowa, począwszy od utworów okresu międzywojnia poprzez muzykę filmową, musicalową aż po czasy współczesne, nie stronią także od dzieł klasycznych. Kwartet nie boi się wyzwań i nieustannie pracuje nad nowymi programami.

W roku 2021 zespól nagrał swoją pierwszą płytę „Wszystko Gra”, będącą składanką z wszystkich dotychczasowych recitali.

Skład zespołu:
Łukasz Krusz – I skrzypce
Adriana Urbacz – II skrzypce
Radosław Mikołajczyk – altówka
Joanna Jerchel – wiolonczela
Małgorzata Jeruzal – prowadzenie koncertu


Źródło : https://kultura.tychy.pl/