GKS przegrał z Astorią walkę o finał Pekao 1 ligi.

Koszykarze Enea ABRAMCZYK Astorii Bydgoszcz w piątym, decydującym spotkaniu półfinałowym pokonali we własnej hali GKS Tychy 91:62. Teraz tyszan czeka walka ze Starogardem Gdańskim o 3 miejsce Pekao 1 ligi.

To była najbardziej wyrównana para w półfinale I ligi. Dość powiedzieć, że bydgoszczanie mają za sobą już pięć spotkań w ćwierćfinale (tylu potrzebowali do pokonania Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej), zaś tyszanie w pierwszej rundzie play-off sprawili ogromną niespodziankę, eliminując najlepszą drużynę sezonu zasadniczego, Miasto Szkła Krosno.

Także po czterech meczach półfinałowej rywalizacji między Astorią i GKS-em był remis, stąd też w środowy (15 maja) wieczór, decydujący pojedynek odbył się w Sisu Arenie. Gospodarze od samego początku narzucili swój styl gry i do przerwy prowadzili 54:34. W trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy wzrosła nawet do 26 punktów (76:50). Ostatecznie Astoria wygrała z GKS-em 91:62.

Enea ABRAMCZYK Astorii Bydgoszcz – GKS Tychy 91:62 (23:12, 31:22, 22:18, 15:10)

Astoria Bydgoszcz : Kaszowski 17 (5×3, 6as.), Zegzuła 12 (4×3, 5 zb.), Kiwilsza 12 (8 zb.), Jeszke 12 (6 zb.), Małgorzaciak 11 (2×3) – Stupnicki 11 (3×3), Śmigielski 7, Walker 4, Wińkowski 4, Ulczyński 1, M. Pluta, Burczyk.

GKS Tychy : Walski 17 (2×3, 10 zb.), Koperski 10 (2×3), Zmarlak 6, Bożenko 5 (1×3), Szmit 5 (5 zb.) – Samiec 9(1×3), Nowakowski 4, Duda 4, Węgrowski 2, Danielak.