Radosław Galant, August Nilsson oraz Roman Rác odchodzą z tyskiego GKS-u.

 


Radosław Galant, August Nilsson oraz Roman Rác odchodzą z tyskiego GKS-u.

Radosław Galant był jednym z największych walczaków w całym zespole. Na lodzie zawsze zostawiał serce i zdrowie. Przez wiele lat był czołowym zawodnikiem drużyny i wzorem dla młodych hokeistów. Po piętnastu latach  żegna się z GKS Tychy.

Galos” swoją historię w „Trójkolorowych” barwach zaczął pisać w 2009 roku. Od tego momentu nieprzerwanie przez piętnaście sezonów występował w GKS Tychy. Przy De Gaulle’a odegrał bardzo ważną rolę.

Nigdy nie narzekał na ból, bo nawet mając urazy pojawiał się na lodzie. Drużyna zawsze mogła na niego liczyć, bo kiedy rywale zaatakowali jego kolegów, on natychmiast wkraczał do akcji i bardzo często przeciwnicy po jego ciosach lądowali na tafli. W Tychach nie tylko zasłynął z mocnego charakteru, bo miał bardzo duży wkład w największe sukcesy w dziejach klubu.

Radosław Galant czterokrotnie świętował z Tychami Mistrzostwo Polski. Do złotych medali dorzucił jeszcze sześć Pucharów Polski i cztery Superpuchary. Na arenie międzynarodowej wywalczył brązowy medal w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego oraz rozegrał dwanaście spotkań w Lidze Mistrzów, zdobywając dwie bramki.

W sumie na polskich taflach rozegrał 744 spotkania. Zdobył w nich 137 bramek i zanotował 197 asyst.

August Nillson do GKS Tychy dołączył w trakcie sezonu 2022/23. Dość szybko stał się jednym z czołowych obrońców ligi tworząc znakomity duet z Alexandrem Younanem. Podczas pierwszego sezonu w trójkolorowych barwach Nilsson sięgnął po Puchar Polski oraz Wicemistrzostwo Polski.

Ubiegły sezon szwedzki obrońca rozpoczął dość pechowo, ponieważ już podczas letnich przygotowań nabawił się kontuzji, co uniemożliwiło jego występ w Memoriale Pavla Zabojnika. W sezonie zasadniczym August Nilsson zapisał na swoim koncie jedną bramkę oraz siedem kluczowych podań. Znacznie lepiej prezentował się podczas fazy play off, a zwłaszcza podczas meczów o brązowy medal. Rywalizacja o trzecie miejsce przeciwko JKH Jastrzębie zakończyła się w dwóch spotkaniach, a Nilsson aż trzykrotnie pokonywał bramkarza rywali. Oprócz brązowego medalu w sezonie 2023/24 August Nilsson sięgnął z drużyną po Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

Szeregi GKS Tychy opuszcza również Roman  Rác. Słowacki napastnik w Tychach spędził jeden sezon podczas którego wystąpił w 40 meczach (37 meczów THL, 1 Superpuchar Polski, 2 Puchar Polski).

Podczas występów dla trójkolorowych zgromadził na swoim koncie pięć bramek oraz dwanaście podań. Wpisał się na listę strzelców także podczas meczu o Superpuchar Polski, w którym tyszanie pokonali GKS Katowice.


Źródło : https://gkstychy.info/hokej/