Wojciech Matczak odchodzi z GKS Tychy.

 


Jego serce bije w trójkolorowych barwach i klub już na zawsze będzie dla niego drugim domem. W Tychach był zawodnikiem, trenerem i w końcu kierownikiem sekcji. Wojciech Matczak jako pierwszy szkoleniowiec sięgnął przy de Gaulle’a po Mistrzostwo Polski. Po zakończeniu obecnego sezonu przestanie pełnić swoją dotychczasową funkcję.

Wojciech Matczak był wieloletnim zawodnikiem GKS-u Tychy. Po kilkudziesięciu latach ponownie wrócił na Stadion Zimowy, ale już w roli trenera. W 2005 roku osiągnął wówczas po największy sukces w historii klubu. Prowadzony przez niego zespół wywalczył upragnione Mistrzostwo Polski.

Trzy lata później zmienił otoczenie, ale w 2012 roku ponownie został trenerem GKS-u Tychy. Rok później otrzymał nominację na stanowisko kierownika sekcji hokeja na lodzie, które piastował aż do teraz. W sumie swoją ostatnią funkcję sprawował przez jedenaście lat.

W roli kierownika sekcji, Matczak wygrał cztery Mistrzostwa Polski, brązowy medal w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego oraz trzykrotnie awansował do Ligi Mistrzów. Ponadto sięgnął po pięć Pucharów Polski i cztery Superpuchary.


Źródło : https://gkstychy.info/hokej/