W Bieruniu rusza budowa Żłobka Miejskiego z oddziałami przedszkolnymi.

 


Rusza realizacja długo wyczekiwanej inwestycji. Przy ulicy Chemików 39 wybudowany zostanie nowoczesny Żłobek Miejski wraz z oddziałami przedszkolnymi. 26 marca 2024 roku Krystian Grzesica – Burmistrz Miasta Bierunia podpisał umowę z wykonawcą – firmą ETNA ze Skawiny na mocy której do końca 2025 roku zakończą się prace budowlane. Potem Miasto Bieruń przystąpi do wyposażania obiektu. W 2026 roku inwestycja zostanie ostatecznie zakończona.

Wartość robót budowlanych to blisko 14 milionów złotych. Przypomnijmy, że Miasto Bieruń w zeszłym roku zdobyło dofinansowanie w ramach programu „MALUCH+” 2022-2029 na realizację tej inwestycji.

W Żłobku Miejskim powstanie 46 miejsc dla najmłodszych mieszkańców Bierunia (dzieci w wieku żłobkowym) oraz 86 miejsc dla mieszkańców nieco starszych (przedszkolaków). Podkreślmy, że budynek przy ul. Chemików 39 pełni obecnie funkcję przedszkola i nadal będzie ją pełnił, ale już niebawem w świeżych, nowoczesnych, kolorowych wnętrzach. Łącznie w nowym budynku znajdowac się będą dwie sale żłobkowe i cztery sale przedszkolne.

Firma budowlana ETNA ze Skawiny ma 19 miesięcy na wykonanie robót budowlanych. Planowo zakończą się one zatem najpóźniej pod koniec 2025 roku. Następnie przeprowadzony będzie przetarg na wyposażenie wnętrz. Nowy żłobek wraz z przedszkolem służyć będą dzieciom w 2026 roku.

This slideshow requires JavaScript.Źródło : https://www.bierun.pl/