III edycja Eskulapiady Miejskiej w Tychach.

 


9 kwietnia odbędzie się trzecia edycja „Eskulapiady Miejskiej”, której pomysłodawcą oraz organizatorem jest Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach. Głównym celem przyświecającym wydarzeniu jest nie tylko promocja zdrowego stylu życia, ale także zwrócenie uwagi na konieczność edukowania młodych ludzi w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W przysiędze Hipokratesa, którą składają lekarze wybrzmiewają słowa: „Zdrowy tryb życia i sposób odżywiania zalecał będę wedle swoich sił i osądu, mając na względzie pożytek cierpiących, chroniąc ich zaś przed szkodą i krzywdą.” Ten cytat okazuje się wciąż aktualny, gdyż dbałość o zdrowie, niesienie pierwszej pomocy i ratowanie ludzkiego życia to wartości najważniejsze oraz szczególnie istotny element edukacji młodzieży.

Kierując się tym przesłaniem, Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, wychodzi naprzeciw dzisiejszym potrzebom i prowadzi Sekcję Pierwszej Pomocy. Promując zdrowy styl życia oraz potrzebę niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej, zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych do udziału w Eskulapiadzie Miejskiej w Tychach Edycja III.

Eskulapiada Tyska wpisując się w obchody Światowego Dnia Zdrowia odbędzie się 09.04.2024 roku na terenie Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach przy ulicy Budowlanych 156.

Serdecznie zapraszamy do udziału!