Narodziny pierwszego dziecka w ramach miejskiego programu in vitro w Tychach.

 


Tychy mają nowego mieszkańca. To pierwsze dziecko, którego poczęcie zostało sfinansowane z miejskiego programu „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – In vitro dla mieszkańców miasta Tychy na lata 2022-2025”.

– Narodziny pierwszego dziecka w ramach miejskiego programu in vitro to dla nas ogromna radość. Cieszę się, że dzięki realizacji tego projektu pomagamy parom z Tychów w spełnianiu marzenia o rodzicielstwie – mówi Maciej Gramatyka, pełniący funkcję prezydenta Tychów. – Rodzicom i maleństwu życzymy dużo zdrowia i szczęśliwego życia. Trzymamy kciuki za pozostałe pary, które skorzystały z miejskiego programu i czekamy na kolejne narodziny! 

Program skierowany był do par zamieszkałych na terenie miasta Tychy i rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) w Tychach, które kwalifikowały się do udziału w nim na określonych zasadach:

  • wiek kobiety mieścił się w przedziale 20 – 42 lat (w/g rocznika urodzenia);
  • spełniały określone ustawą warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka;
  • byli mieszkańcami Tychów oraz rozliczali podatek od dochodów osobistych (PIT) w Tychach;
  • wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów, a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów.

Z miejskiego programu skorzystało 37 par. Koszt projektu to 178 690 zł. Realizatorem programu jest Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice.


Źródło : https://umtychy.pl/