Mandat 5000 złotych i 15 punktów karnych otrzymał pirat na DK1, który przekroczył prędkość o 70 km/h.

 


Policjanci tyskiej drogówki regularnie kontrolują miejsca, w których kierowcy mocniej naciskają na pedał gazu. W czwartek (21 marca) mundurowi tyskiej grupy SPEED, patrolujący trasę drogi krajowej numer 1, zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki BMW, który jechał z prędkością 143 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalne jest 70 km/h. 51-letni mieszkaniec Bielska-Białej został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł i 15 punktami karnymi. Funkcjonariusze zastosowali przepisy o tzw. kierowcach recydywistach, dlatego że było to kolejne przekroczenie prędkości, którego dopuścił się w ostatnim czasie.
Piątkowym (22 marca) rekordzistą okazał się kierujący fordem, który spieszył się do Katowic. Przekraczając prędkość o 86 km/h naraził się na surowe konsekwencje – policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych.

W trosce o bezpieczeństwo apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Coraz wyższa temperatura powietrza i duże nasłonecznienie dają złudne poczucie bezpieczeństwa na drodze, co sprawia, że kierowcy poruszają się z większą prędkością, powodując zagrożenie w ruchu drogowym.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/