Porażka tyszan w sparingu : Górnik Zabrze – GKS Tychy 5:2.

Wykorzystując ligową przerwę piłkarze GKS-u Tychy rozegrali mecz sparingowy z Górnikiem Zabrze. Spotkanie ekstraligowca z I-ligowcem zakończyło się wygraną zabrzan 5:2.

Prowadzenie już po 12 min. objęli tyszanie. Kilka chwil później Górnik odpowiedział trafieniem Pawła Olkowskiego. Ten sam zawodnik miał także udział przy kolejnym golu Górnika. Cała akcja miała już miejsce w drugiej połowie. „Olo” dośrodkował w szesnastkę, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Soichioro Kozuki. Kilkadziesiąt sekund później zabrzanie podwyższyli rezultat. Tym razem Kozuki podawał w pole karne do Damiana Rasaka, a defensywny pomocnik piętką odegrał do nadbiegającego Piotra Krawczyka. W 67 min. gospodarze podwyższyli prowadzenie, wówczas to Rasak zagrywał futbolówkę wychodzącemu Lawrencowi Ennalemu, którego uprzedził obrońca gości Tecław, zaliczając trafienie samobójcze. Tyszanie zdołali zmniejszyć dystans wykorzystując rzut karny w 83 min. Rezultat ustalił Ennali, wykorzystując sytuację sam na sam.

Górnik Zabrze – GKS Tychy 5:2 (1:1)

• 0:1 – Rumin, 12′
  • 1:1 – Olkowski, 16′
  • 2:1 – Kozuki, 52′
  • 3:1 – Krawczyk, 54′
  • 4:1 – Tecław 67′ (s)
  • 4:2 – Żytek, 83′ (k)
  • 5:2 – Ennali, 85

Górnik Zabrze : Szromnik – Barczak (46′ Sekulić), Szcześniak (46′ Janicki), Kostas, Siplak, Kozuki (83′ Olkowski), Świerkot (46′ Pacheco), Kosiba (46′ Rasak), Olkowski (63′ Ennali), Czyż, Krawczyk