Startuje Tyski Bank Kultury 2024.

 


Rusza kolejna edycja znanego już wszystkim projektu, w ramach którego tyszanie realizują swoje artystyczne marzenia.

Pasjonuje Cię tworzenie pięknych fotografii? Może wyrażasz siebie poprzez pędzel i płótno, albo to muzyka otwiera Twoje serce? Nie ważne czy tworzysz od lat, czy może dopiero niedawno odkryłeś w sobie zamiłowanie do sztuki. Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza do udziału w X edycji Tyskiego Banku Kultury, który do tej pory umożliwił wielu twórcom zmaterializowanie wizji i tym samym wzbogacił scenę kulturalną w mieście o szereg atrakcyjnych wydarzeń, jak wystawy, koncerty, inicjatywy i wiele innych.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozwój oferty artystycznej oraz zwiększenie aktywnego uczestnictwa mieszkańców w życiu kulturalnym naszego miasta. Twórcy związani z Tychami mają okazję skorzystać ze wsparcia Miejskiego Centrum Kultury w realizacji swojego projektu, którego kluczowym kryterium jest premierowy charakter dzieła. Realizując założenia TBK, Miejskie Centrum Kultury dąży do zapewnienia mieszkańcom aktywnego udziału w wydarzeniach kulturalnych oraz umożliwienia lokalnym artystom prezentacji ich wyjątkowych talentów.

W ramach Tyskiego Banku Kultury oferujemy możliwość uzyskania wsparcia finansowego oraz logistycznego dla projektów o charakterze premierowym. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy marzą o zorganizowaniu wystawy, nagraniu płyty czy wydaniu książki. Niezależnie od formy sztuki, która Cię inspiruje, chcemy dać Ci szansę na jej wyrażenie i podzielenie się nią z innymi.

W poprzednich edycjach Tyskiego Banku Kultury widzieliśmy niesamowite projekty, które zaskoczyły nas oryginalnością i kreatywnością ich autorów. Doceniamy każdy wysiłek i innowacyjne podejście do sztuki. Dlatego też zachęcamy Cię do śmiałego zgłoszenia swojego projektu. Kto wie, może to właśnie Twój pomysł zostanie wyróżniony i doceniony przez nasze jury?

Nie wahaj się, aby zrealizować swoje marzenia artystyczne. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i skonsultuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc i wesprzeć Cię na każdym etapie realizacji projektu. Pamiętaj, że sztuka jest drogą do wyrażenia siebie i budowania więzi z innymi. Dołącz do naszej społeczności artystycznej i podziel się swoim talentem z szeroką publicznością – czekamy na Twoje zgłoszenie!

W sprawach merytorycznych lub konsultacji prosimy o kontakt z koordynatorem TBK Mateuszem Poszwą: mateusz.poszwa@mck.tychy.pl, 32 438 20 62.