Przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej i Wawelskiej oraz na budowę tunelu w Bieruniu.

 


Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił właśnie przetarg na realizację zadania pn.: „Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 934 z DK-44 wraz z przebudową skrzyżowania DW-934 z linią kolejową w miejscowości Bieruń”. W ramach tej długo wyczekiwanej inwestycji skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Wawelskiej (przy Skwerze Powstańców Śląskich) zostanie przebudowane na rondo, natomiast pod torami kolejowymi na ulicy Wawelskiej powstanie tunel. Wyburzony zostanie przy tej okazji „Okrąglak”, który od lat szpeci nowobieruńską część Miasta.

Postępowanie przetargowe zakończyć się powinno 19 kwietnia. Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu z nim umowy rozpoczną się prace budowlane, które potrwają do 28 miesięcy. Będą utrudnienia w ruchu drogowym, ale niewątpliwie inwestycja ta docelowo rozwiąże wszystkie problemy komunikacyjne tej części Miasta.

Na poniższych mapkach zaznaczono zakres inwestycji pn.: Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 934 z DK-44 wraz z przebudową skrzyżowania DW-934 z linią kolejową w miejscowości Bieruń.

This slideshow requires JavaScript.Źródło : https://www.bierun.pl/