Odłamek asfaltu przebił się do wnętrza samochodu i ranił kierowcę.

 


W czwartek około godziny 13.00 na drodze krajowej nr 86 doszło do zdarzenia drogowego. W jego następstwie kierujący osobową mazdą został przetransportowany do szpitala. W przednią szybę kierowanego przez 34-letniego mężczyznę pojazdu uderzył odłamek asfaltu, który przebił się do wnętrza samochodu i ranił kierowcę.

Dyżurny tyskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło wczoraj około godziny 13.00 na trasie DK-86 w Tychach, na pasie w kierunku Pszczyny. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że spod kół pojazdu jadącego przed samochodem osobowym marki Mazda, został wyrzucony odłamek asfaltu, który przebił przednią szybę, raniąc kierującego osobówką. Na miejsce zostały zadysponowane służby medyczne, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po udzieleniu pomocy 34-letniemu kierującemu został on przetransportowany do szpitala – na szczęście w stanie niezagrażającym życiu i zdrowiu. Pasażerka samochodu osobowego nie odniosła żadnych obrażeń.

W związku ze zdarzeniem występowały utrudnienia w ruchu, zwłaszcza na pasach w kierunku Pszczyny. Całkowite odblokowanie ruchu w obu kierunkach nastąpiło około godziny 14.00. Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzą tyscy policjanci.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/