Produkowany w Tychach Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024.

 


Podczas uroczystej gali redakcje czasopism „Motor” i portalu MagazynAUTO.pl ogłosiły wyniki 22. edycji plebiscytu Auto Lider. Tytuł głównej premiery roku trafił do, produkowanego w polskich zakładach w Tychach, Nowego Fiata 600e – innowacyjnego crossovera o urzekającym stylu z segmentu B. Wyróżnienie to oznacza, że najnowszy Fiat zdobył największą liczbę głosów Internautów spośród wszystkich 29 modeli, które w minionym roku zadebiutowały na rynku. Docenili oni najnowszą interpretację włoskiej Dolce Vita, kompaktowe wymiary z zachwycającą przestronnym wnętrzem oraz radosny styl Nowego Fiata 600e. Auto wyróżnia charakterystyczny przód, podkreślający dynamikę nadwozia, przyciągające wzrok LED-owe oświetlenie i duże, nawet 18-calowe koła z felgami z diamentowym motywem. Nowy Fiat 600e zachwyca żywymi kolorami, które powstały z inspiracji włoską przyrodą i zwiększoną przestrzenią na nogi oraz komfortowym bagażnikiem. Kierowca może wybierać wersję (RED), stworzoną we współpracy z organizacją do przeciwdziałania skutkom AIDS i Covid-19 lub bogato wersję La Prima, która kusi przeszło 100 ekskluzywnymi funkcjami, niosącymi radość i wsparcie w codziennym, zabieganym życiu.

Jednak najważniejsze jest to, czego w Nowym Fiacie 600e nie widać – cichy i bezemisyjny, 156-konny silnik elektryczny z baterią 54 kWh zapewniającą zasięg nawet ponad 600 km w cyklu miejskim według normy WLTP i z możliwością naładowania od zera do 80% w zaledwie pół godziny na ładowarce o mocy 100 kW. Kierowcę w podróży wspierają liczne systemy, w tym adaptacyjny tempomat ACC, awaryjne hamowanie z rozpoznawaniem pieszych i rowerzystów czy kamera cofania 180°.

Na gali Auto Lidera 2024 triumfy święcił też Fiat 500e, który drugi rok z rzędu zdobył ten prestiżowy tytuł, tym razem w kategorii małego auta miejskiego. O jego zwycięstwie zdecydowały eksperckie głosy pięcioosobowego jury złożonego z redaktorów magazynu „Motor”. 500e pokonał 20 konkurentów, urzekając komisję unikatowym połączeniem kultowego stylu i najnowszych rozwiązań technologicznych w imię rozwoju miejskiej mobilności.

Ten bestsellerowy elektryk dostępny jest na polskim rynku w wersjach Hatchback, Cabrio oraz 3+1, z wyposażeniem standardowym 500e lub wzbogaconym La Prima. Oferuje dwie wersje silnikowe o mocach 95 lub 118 KM i zasięgu nawet do 460 km w cyklu miejskim WLTP oraz 35-minutowy czas ładowania akumulatora od 0% do 80%. Mały elektryczny Fiat jest naszpikowany najnowszymi systemami wspierającymi kierowcę w zakresie autonomicznej jazdy, bezpieczeństwa i łączności pokładowej.


Źródło : https://www.media.stellantis.com/