W hicie kolejki Arka Gdynia okazała się lepsza od GKS-u Tychy.

 


Arka Gdynia wygrała ligowy hit w Tychach. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, choć na murawie nie brakowało dogodnych sytuacji.

Po rozpoczęciu drugiej połowy pierwsi do ataku rzucili się zawodnicy z Gdyni.

W 51. minucie meczu po krótkim rozegraniu rzutu rożnego na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy zdecydował się Olaf Kobacki. Zagrana piłka trafiła idealnie na głowę Czubaka, który strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Podrażnieni tyszanie próbowali odpowiedzieć swoim rywalom i doprowadzić do wyrównania, lecz ich próby zazwyczaj kończyły się ofiarnymi interwencjami zawodników z Gdyni.

Mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron finalny wynik nie uległ już zmianie i to Arka mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

GKS Tychy – Arka Gdynia 0:1

  • 0:1 Karol Czubak – 51 min

GKS Tychy : Kikolski – Budnicki, Nedić, Tecław (82 Stangret) – Dijaković, Żytek (60 Śpiączka), Radecki (73 Kurtaran), Połap (60 Mikita) – Ertlthaler, Wojtuszek – Rumin (73 Mystkowski)

Arka : Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Gol, Milewski (80 Borecki) – Skóra (65 Gaprindaszwili), Adamczyk (65 Lipkowski), Kobacki (88 Azacki) – Czubak (88 Turski)