Portrety Literackie : Andrzej Beya-Zaborski.

 


MBP Tychy / Mediateka – 01.03.2024 r., godz. 18:00

Kilka miesięcy wieczornych rozmów o ciekawym życiu, aktorstwie, miłości do Podlasia i… lalek.

To wszystko okraszone ogromną porcją anegdot, wspomnień i zabawnych historii, skompresowanych w książce „U Pana Boga na dywaniku”, czyli spisanej rozmowie Krzysztofa Kędziory z  Andrzejem Beya-Zaborskim.

Razem z Andrzejem Beya-Zaborskim chcemy was zabrać do niezwykłego świata – pełnego pasji, niezwykłych ludzi i wszystkiego, co składa się na życiorys tego wyjątkowego aktora.

Co zmalował w wojsku, że chciano go postawić przed prokuratorem? Dlaczego przypisywano mu sabotaż wymierzony w towarzysza Edwarda Gierka? Za co kocha teatr lalkowy? Jak wspomina pracę ze studentami? Czy trudno mu było po latach wcielić się ponownie w rolę komendanta policji w najnowszej produkcji Jacka Bromskiego U Pana Boga w Królowym Moście? I wreszcie: jak to się stało, że do filmu trafił dopiero po dwudziestu latach pracy na scenie, by w efekcie wystąpić w ponad pięćdziesięciu produkcjach? Odpowiedzi na te i inne (może zadane przez Ciebie?) pytania poznamy podczas spotkania z cyklu Portrety Literackie. Serdecznie zapraszamy!


Źródło : https://kultura.tychy.pl/