Podsumowanie 21 kolejki Fortuna 1 ligi.

W 21. kolejce Fortuna 1 Ligi pewne i przekonujące zwycięstwo odniosła prowadząca w tabeli Arka Gdynia. Lider pokonał Stal Rzeszów aż 5:1. GKS Tychy wygrał w Krakowie. Bolesnych porażek doznały natomiast zespoły Podbeskidzia Bielsko-Biała i Zagłębia Sosnowiec.

Miedź Legnica – Polonia Warszawa 2:1 (0:1)
0:1 – Szymon Kobusiński 31′
1:1 – Kamil Antonik 61′
2:1 – Kamil Antonik 68′

Kibice Polonii Warszawa nie mogą mieć dobrych humorów. „Czarne Koszule” przegrały 1:2 spotkanie w Legnicy z Miedzią i po tej kolejce znalazły się w strefie spadkowej Fortuna 1 Ligi. Zespół ze stolicy dobrze rozpoczął piątkowy mecz, ale w drugiej połowie dał sobie strzelić dwa gole i ostatecznie poniósł porażkę. Beniaminek traci teraz trzy punkty do Resovii Rzeszów. Legniczanie zbliżyli się do ścisłej ligowej czołówki.

Wisła Kraków – GKS Tychy 0:1 (0:1)
0:1 – Julius Ertlthaler 20′

Wisła Kraków znów rozczarowała swoich fanów. „Biała Gwiazda” w meczu na szczycie Fortuna 1 Ligi rywalizowała z GKS-em Tychy. Drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika prowadzenie objęła w 20. minucie i nie oddała go do ostatniego gwizdka arbitra. Tyszanie mają tyle samo punktów co lider tabeli, ale sami zajmują w niej drugie miejsce. Nad kolejnym zespołem mają dwa „oczka” przewagi. Wisła do lidera traci natomiast sześć punktów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole 1:2 (0:1)
0:1 – Rafał Niziołek (k.) 10′
1:1 – Jakub Kisiel 69′
1:2 – Adrian Purzycki 71′

Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało bardzo ważne dla siebie spotkanie. „Górale” jeżeli chcą się utrzymać w Fortuna 1 Lidze, to muszą odnosić zwycięstwa – tym bardziej w meczach na własnym stadionie i kiedy od 23. minuty grają w przewadze jednego zawodnika. Spotkanie z Odrą Opole zakończyło się jednak porażką Podbeskidzia. Odra szybko strzeliła gola, gospodarze wyrównali w drugiej połowie. Decydujący cios należał jednak do opolan, którzy do lidera tracą sześć punktów. Podbeskidzie jest przedostatnie.

Wisła Płock – GKS Katowice 2:1 (0:1)
0:1 – Arkadiusz Jędrych (k.) 14′
1:1 – Jesper Westermark 42′
2:1 – Marcus Haglind Sangre 90′

Ważne zwycięstwo Wisły Płock, która mocno zbliżyła się do ligowej czołówki. Katowiczanie mają natomiast czego żałować. GKS prowadzenie objął w 14. minucie. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą, ale zanosiło się na to, że ten mecz zakończy się remisem 1:1. Już jednak w doliczonym czasie gry płocczanie zadali rywalowi decydujący cios i to oni ostatecznie zgarnęli trzy „oczka”. Mimo porażki, katowiczanie utrzymują bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Motor Lublin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
1:0 – Dariusz Kamiński 90′

Lublinianie kolejny raz w tym sezonie pokazali, że grają do ostatniego gwizdka arbitra. Motor znów bowiem rozstrzygnął wynik spotkania w samej końcówce potyczki. Tym razem ofiarą zespołu Goncalo Feio padł Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Motor wygrał skromnie, 1:0, ale dzięki temu zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. „Słonie” plasują się w środku stawki.

5:1 – Hubert Turski 88′

Pokazał siły lidera Fortuna 1 Ligi. Stal Rzeszów prowadzenie w tym meczu objęła w 18. minucie, ale to chyba tylko rozdrażniło gdynian. Arka z zespołem z Podkarpacia po pierwszej połowie prowadziła 2:1. Potem dołożyła jeszcze trzy gole i ostatecznie zwyciężyła 5:1. Warto też zaznaczyć, że Stal od 66. minuty grała w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Milan Simcak. Gdynianie odnieśli pewne i przekonujące zwycięstwo. Arka przewodzi ligowej tabeli, ale ma za sobą liczną grupę pościgową. Rzeszowianie mają kilka „oczek” przewagi nad strefą spadkową.

Znicz Pruszków – Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)
0:1 – Maksym Khlan 35′
0:2 – Maksym Khlan 51′

Lechia również pokazała, że trzeba się z nią liczyć w walce o awans do PKO BP Ekstraklasy. Lechiści zmierzyli się w Pruszkowie ze Zniczem i pokonali rywala 2:0. Gdańszczanie w tabeli zajmują trzecie miejsce, a do prowadzącego rywala zza miedzy – Arki Gdynia – tracą tylko dwa „oczka”. Wielkie emocje czekają nas jeszcze w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Znicz w tym spotkaniu miał utrudnione zadanie, bowiem od 44. minuty grał w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Shuma Nagamatsu.

Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
1:0 – Edvin Muratović 16′

Dla układu tabeli to było bardzo ważne spotkanie. Resovia potrzebowała zwycięstwa, aby uciec ze strefy spadkowej i tego dokonała. Drużyna z Rzeszowa pokonała 1:0 Zagłębie Sosnowiec. Sytuacja Zagłębia jest już bardzo trudna, a zespołowi coraz trudniej będzie wydostać się ze strefy spadkowej. Klub z Sosnowca jak na razie wywalczył tylko jedenaście punktów. W Resovii po ostatnim meczu humory na pewno bardzo się poprawiły.

Chrobry Głogów – Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
0:1 – Mateusz Młyński 16′

W ostatnim spotkaniu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów podejmował Górnika Łęczna. W tym meczu padł jeden gol, który zapewnił trzy punkty zespołowi z Lubelszczyzny. Górnik wywalczył trzy punkty i poprawił swoją sytuację w tabeli. Do lidera klub z Łęcznej traci sześć punktów. Chobry jest w gorszej sytuacji. Nad strefą spadkową ma trzy „oczka” przewagi.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „FORTUNA 1LIGA TABELA Fortuna 1 Liga Drużyna Mecze Arka Gdynia GKS Tychy Punkty 21 Lechia Gdańsk 40 21 Motor Lublin 21 40 Awans Wisła Kraków 38 20 Odra Opole 35 Górnik Łęczna 34 U 21 21 21 Wisła Płock Miedź Legnica 10. 21 Bruk- Bet Termalica Nieciecza 34 Baraże 34 33 32 28 GKS Katowice 12. 20 21 20 Znicz Pruszków Stal Rzeszów Chrobry Głogów 道 Resovia 16. 21 21 21 21 21 17. Polonia Warszawa 18. 23 22 22 19 Spadek Podbeskidzie Bielsko-Biała Biała Zagłębie Sosnowiec 20 17 21 11”