GKS Tychy pokonał Wisłę w Krakowie w hicie Fortuna 1 ligi.

W hitowym meczu 21. kolejki Fortuna I ligi Wisła Kraków przegrała na własnym stadionie z GKS-em Tychy 0:1. Jedynego gola strzelił w pierwszej połowie Julius Ertlthaler, a gospodarze praktycznie przez 90 minut bili głową w mur.

Tyszanie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Fortuna I ligi. Teraz czekają na odpowiedź Arki Gdynia.

O wyniku przesądziła akcja z 20. minuty, kiedy kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Szymon Wojtuszek, a Julius Ertlthaler idealnie wstrzelił się w linię spalonego, uprzedził fatalnie wychodzącego na przedpole Alvaro Ratona i wpakował piłkę do siatki. Sędzia asystent w pierwszej chwili zasygnalizował spalonego, lecz powtórki pokazały, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami i ostatecznie bramka została uznana.

Wisła Kraków – GKS Tychy 0:1

• 0:1 – Julius Ertlthaler 20′

Wisła Kraków : Alvaro Raton – Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Joseph Colley, Eneko Satrustegui (72′ Dawid Szot) – Miki Villar (35′ Dejvi Bregu), Kacper Duda, Igor Sapała (60′ Angel Baena), Joan Roman (72′ Szymon Sobczak), Jesus Alfaro – Angel Rodado.

GKS Tychy : Maciej Kikolski – Dominik Połap (74′ Patryk Mikita), Jakub Budnicki, Nemanja Nedić, Jakub Tecław, Marko Dijakovic (86′ Jakub Bieroński) – Mateusz Radecki, Norbert Wojtuszek (71′ Wiktor Niewiarowski), Wiktor Żytek, Julius Ertlthaler (86′ Marcin Szpakowski) – Daniel Rumin (71′ Bartosz Śpiączka).