Kongres Kobiet Województwa Śląskiego w Bieruniu.

 


Energia kobiet! – pod takim hasłem odbędzie się kolejna edycja Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego. Tym razem wydarzenie to zagości w Bieruniu, a dokładnie w znajdującym się przy rynku Kinoteatrze „Jutrzenka”.  Kongres dedykowany jest współczesnym liderkom, przedsiębiorczyniom oraz wszystkim paniom pragnącym inspirować i kreować pozytywne zmiany w społeczeństwie. Przy czym – jak zapewniają organizatorki – panowie, rownież są mile widziani. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a jego termin to wtorek 27 lutego. Start o godzinie 17:00.

Po raz pierwszy Kongres Kobiet Województwa Śląskiego zawita do Bierunia. To właśnie w tym mieście w najbliższy wtorek, 27 lutego spotkają się kobiety, które będą zarażać innych swoją energią.

Alina Bednarz, radna Sejmiku Województwa Śląskiego, a zarazem pełnomocniczka i jedna z organizatorek kongresu, podkreśla, jak ważne jest stworzenie przestrzeni dla kobiet do dzielenia się swoimi sukcesami i wyzwaniami.

– Chcemy, aby Kongres Kobiet był miejscem, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy działa w biznesie, kulturze, nauce czy społeczności lokalnej. Naszym celem jest pokazanie, że energia kobiet może być potężną siłą napędową zmian w każdym aspekcie życia – wyjaśnia Alina Bednarz.

Obecność na kongresie zapowiedziały poslanka Monika Rosa i senatorka Gabriela Morawska – Stanecka. Wydarzenie objął swoim patronatem objęli Anna Jedynak – Rykała, wicemarszałek Województwa Śląskiego oraz burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica.

Wydarzenie oferować będzie bogaty program składający się z paneli dyskusyjnych i prelekcji, które poruszą tematykę kobiecego liderstwa, przedsiębiorczości, równości oraz roli kobiet w kulturze i sztuce. Uczestniczki mają szansę na bezpośrednią wymianę doświadczeń, zdobycie nowych umiejętności oraz zainspirowanie się do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.

– Kongres Kobiet to doskonała okazja do nawiązania dialogu między przedstawicielkami różnych dziedzin i z różnych pokoleń. Wierzymy, że współpraca i otwartość na nowe perspektywy są kluczem do rozwoju i wzmacniania pozycji kobiet w społeczeństwie – mówi Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Bieruniu oraz panelistka Kongresu Kobiet.

Co ważne, jeden z paneli pod nazwą „Przedsiębiorczynie, polityczki, działaczki społeczne- inspirują i zarażają swoją energią!” uczestniczyć będą działające w Bieruniu kobiety, które są specjalistkami i ekspertkami z różnych dziedzin.

Udział w Kongresie Kobiet jest bezpłatny. Każdy zainteresowany jest mile widziany.

– Nie przegapcie okazji, aby być częścią czegoś wyjątkowego – dodaje A. Bednarz. -Kongres Kobiet w Bieruniu czeka na Was z otwartymi ramionami!

Program Kongresu Kobiet