GKS Tychy przegrał w Łęcznej.

GKS Tychy przegrał zaległe spotkanie 17. kolejki Fortuna 1. Ligi z Górnikiem Łęczna 0:2.

Mecz w Łęcznej rozpoczął się z lekkim opóźnieniem. Już w pierwszych minutach to gospodarze pokazali, że nie zamierzają stracić w tym spotkaniu punktów. W 10. minucie Kacper Łukasiak pięknym uderzeniem umieścił piłkę w bramce Kikolskiego. Tyszanie próbowali odrobić straty, jednak do przerwy nie udało się stworzyć zagrażającej sytuacji. Po przerwie Górnik nie odpuszczał i już w 61. minucie podwyższył prowadzenie na 2:0. Do końca spotkania zawodnikom trenera Banasika nie udało się stworzyć na tyle skutecznej akcji, by zdobyć chociażby bramkę kontaktową. Trzy punkty na swoje konto dopisała drużyna z Łęcznej.

Górnik Łęczna – GKS Tychy 2:0 (1:0)

• 1:0 – Kacper Łukasiak 10′
  • 2:0 – Ilkay Durmus 61′

Górnik Łęczna : Gostomski – Grabowski (79′ Zbozień), Klemenz, de Amo, Bednarczyk, Łukasiak, Deja (69′ Podliński), Gąska (79′ Warchoł), Żyra (60′ Durmus), Młyński, Roginić.

GKS Tychy : Kikolski – Tecław, Budnicki, Nedić, Połap, Wojtuszek, Żytek (46′ Błachewicz, 52′ Mikita), Dijakovic (46′ Radecki), Ertlhaler (79′ Szpakowski), Rumin (69′ Kurtaran), Śpiączka.